Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

3 wskazówki, jak przygotować mieszkanie na wynajem

Mieszkanie na wynajem

Wynajmowanie mieszkania jest dobrym sposobem na zagwarantowanie sobie dodatkowego, comiesięcznego zysku. Aby jednak szybko znaleźć najemcę, nieruchomość należy dobrze przygotować. Jakie działania pozwolą na bezproblemowe wynajęcie mieszkania? Oto 3 praktyczne wskazówki.

Mieszkanie musi być świeże i czyste

Pozbawione defektów, estetycznie wykończone ściany oraz podłogi to podstawa, gdy chcemy znaleźć najemcę. Najlepiej, by aranżacja pomieszczeń bazowała na kolorach jasnych i neutralnych, które nie tylko są eleganckie, ale też optycznie powiększają przestrzeń oraz sprawiają wrażenie czystości. Jeśli więc wygląd lokalu pozostawia wiele do życzenia, nie obejdzie się bez remontu. Mieszkanie na wynajem należy przed prezentacją także dobrze wysprzątać. Wszystkie powierzchnie – szczególnie w łazience i kuchni – powinny być wyczyszczone, a wszelkie zbędne elementy wyposażenia lub bibeloty najlepiej usunąć. Dzięki temu przestrzeń już na pierwszy rzut oka wyda się zadbana.

Sprawne instalacje i sprzęty

Wynajęcie mieszkania z usterkami z pewnością nie będzie łatwe i opłacalne. Z tego względu jeszcze przed wystawieniem ogłoszenia należy usunąć wszelkie wady w instalacjach. W wynajmowanym mieszkaniu elektryka powinna być dostosowana do liczby i rodzaju sprzętów zasilanych prądem. Warto zadbać też o dobrą wentylację, by na ścianach nie zadomowiła się pleśń. Kolejną ważną kwestią są sprzęty znajdujące się na wyposażeniu – każdy z nich powinien działać bez zarzutu, więc w razie usterek trzeba je naprawić lub wymienić na nowe.

Wyposażenie i dodatki dla lepszego efektu

Zabiegiem, który pozwoli szybko wynająć np. mieszkanie lub dom w Szczecinie, jest uzupełnienie go o co najmniej podstawowe meble oraz dodatki. Stół w jadalni, kanapa w salonie, regał na książki, rolety lub zasłony w oknach, miękki dywan, dekoracyjne poduszki czy lampa podłogowa spowodują, że wnętrza zyskają przytulny charakter i wywrą na potencjalnych najemcach pozytywne wrażenie. Potem pozostanie już tylko dopełnienie formalności, czyli ustalenie warunków umowy oraz przekazanie kluczy.