Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Charakterystyka rynku nieruchomości w Szczecinie

Szczeciński rynek nieruchomości zachęca do inwestycji

Szczecin od kilku lat konsekwentnie umacnia swoją pozycję, jako jedno z najlepszych polskich miast do osiedlenia się na stałe. Z jednej strony ma do zaoferowania niemal wszystko, co inne duże miejscowości, np. Wrocław, Poznań, Kraków czy Warszawa. Z drugiej – ceny mieszkań oraz domów w Szczecinie wciąż są niższe niż w pozostałych częściach Polski o podobnym potencjale. Przyciąga to uwagę nie tylko osób poszukujących nieruchomości na własne potrzeby, ale też przedsiębiorców i inwestorów.

Krótka analiza rynku szczecińskiego

Dla osób zainteresowanych nabyciem nieruchomości Szczecin ma bardzo dużo do zaproponowania. Co ważne, potencjalni kupujący mogą wybierać spośród ofert zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Nowe inwestycje powstają w każdej kluczowej części miasta, jednak najwięcej projektów jest realizowanych w okolicach centrum oraz osiedli zachodnich. Na początku 2020 roku kupujący mieli do wyboru kilkadziesiąt różnych realizacji, z których niektóre zostaną ukończone dopiero w 2021 roku.

Wtórny rynek nieruchomości w Szczecinie także cieszy się ogromną popularnością, mimo kilkuprocentowego wzrostu cen. Wielka płyta wróciła do łask ze względu na dobrze zagospodarowane, duże tereny zielone i korzystną lokalizację. Kupujący wykazują też zainteresowanie niedużymi mieszkaniami w centrum miasta lub blisko ośrodków akademickich. W Szczecinie pojawia się coraz więcej inwestorów planujących zakup pod wynajem krótkoterminowy lub wynajem studencki.

Co jest dla nas ważne przy kupnie nieruchomości?

Mieszkańcy doceniają bliskość szkół, przedszkoli, żłobków, przychodni lekarskich i ośrodków rekreacyjno-sportowych. Ważny jest również fakt, że mając do dyspozycji wszystkie atuty dużego miasta, nie trzeba rezygnować z sąsiedztwa przyrody. Szczeciński Park Krajobrazowy, rezerwat `Zdroje`, obszar Natura 2000, puszcza Wkrzańska, Park Krajobrazy Dolina Dolnej Odry to tylko niektóre miejsca, do których można się wybrać nawet w ramach popołudniowej wycieczki. Warto też podkreślić rangę Szczecina jako miasta akademickiego, a także sprzyjającego przedsiębiorcom. Charakterystyka rynku jednoznacznie potwierdza więc, że Szczecin jest uważany za malownicze, przyjazne i wygodne miasto.