Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Czy mieszkania stanieją w 2023 roku?

spadki na rynku mieszkan
Rynek nieruchomości podlega w ostatnich latach licznym wahaniom, będąc w dużej mierze uzależnionym od decyzji instytucji finansowych, sytuacji politycznej, epidemicznej czy inflacji. Dla konsumentów wahania te mają istotny i niezwykle praktyczny wymiar – wpływając bowiem na ceny domów i mieszkań. Sprawdź prognozy ekspertów na koniec 2022 oraz na 2023 i dowiedz się, czy jest szansa na zakup tanich mieszkań w najbliższej przyszłości.

Ceny nieruchomości – prognozy

Rok 2021 był czasem, w którym banki wydawały spore ilości pozytywnych decyzji kredytowych, stymulując tym samym popyt na rynku nieruchomości. Wysoka koniunktura obecnie uległa wyraźnemu schłodzeniu, m.in. z powodu wzrastających stóp procentowych oraz wysokiej inflacji, która negatywnie wpływa na zdolność potencjalnych kredytobiorców. Dla wielu z nich spadki na rynku mieszkań mogą stanowić jedyną możliwość zakupu wymarzonego domu lub mieszkania. Według prognoz ekspertów sytuacja na rynku w dalszym ciągu jest dość stabilna, co nie zwiastuje spadków cen mieszkań w najbliższych miesiącach.

Czy mieszkania zaczną tanieć w końcówce 2022 roku?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny mieszkań będą spadać do końca 2022 roku. Niestety, szacunki ekonomistów nie pozostawiają w tym zakresie zbyt wielu wątpliwości – przeciętna cena mieszkania pod koniec 2022 roku ma być wyższa niż w tym samym okresie 2021 od ok. 7 do 12%. I mimo że jeśli chodzi o ceny nieruchomości, prognozy te dotyczą największych polskich miast, należy spodziewać się, że wzrost wartości będzie ogólnym trendem, zauważalnym również w mniejszych ośrodkach.

Spadki na rynku mieszkań możliwe w 2023?

Pewną nadzieję dla klientów zainteresowanych tym, czy mieszkania zaczną tanieć, może przynieść początek 2023 roku. Wielu deweloperów może wówczas zacząć wyprzedawać ostatnie mieszkania w ramach inwestycji rozpoczętych jeszcze w 2021 roku. Poprawie może również ulec sytuacja na rynku wtórnym, ponieważ część inwestorów z uwagi na wysokie stopy procentowe, może decydować się na sprzedaż kupionych wcześniej nieruchomości.