Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Czy można sprzedać nieruchomość z kredytem?

Jak sprzedać dom obciążony hipoteką?
Sfinansowanie zakupu mieszkania przy pomocy kredytu to dla wielu osób jedyna szansa na spełnienie marzeń o własnym `M`. Obciążenie hipoteką rodzi jednak określone skutki, a jednym z nich jest konieczność spełnienia dodatkowych formalności, jeśli planujemy sprzedaż mieszkania z kredytem. Czy taka transakcja jest możliwa przed spłatą zobowiązania? Z jakimi obowiązkami po stronie właściciela nieruchomości wiąże się zbycie domu lub mieszkania z niespłaconym kredytem? Odpowiadamy na najważniejsze pytania. 

Czy można sprzedać mieszkanie z kredytem hipotecznym? 

Zanim przejdziemy do tego, jak sprzedać mieszkanie lub dom obciążone hipoteką, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy taka transakcja jest w ogóle możliwa. W sytuacji, gdy ponad 50% mieszkań w Polsce kupowanych jest za pieniądze z kredytów mieszkaniowych, kwestia ta z pewnością nurtuje wiele osób. 

Chęć sprzedania niespłaconej nieruchomości może mieć różne przyczyny. Wyjazd za granicę, przeprowadzka do innego miasta, rosnące koszty kredytów czy wysokie stopy procentowe to tylko niektóre z nich. 

Odpowiedź na pytanie, czy można sprzedać mieszkanie z kredytem, brzmi: jak najbardziej tak. Z formalnego punktu widzenia nie ma do tego żadnych przeciwwskazań. Warto jednak zdać sobie sprawę z faktu, że sprzedaż mieszkania z kredytem będzie obłożona dodatkowymi wymogami. 

Jak sprzedać dom lub mieszkanie obciążone hipoteką? 

Przede wszystkim, o chęci zbycia nieruchomości jej właściciel musi powiadomić bank oraz pozyskać od niego specjalną promesę, w której instytucja kredytująca zobowiązuje się udzielić zgody na wykreślenie hipoteki po spłacie kredytu. Warto również uzyskać informację dotyczącą wysokości aktualnego zadłużenia, aby określić optymalną cenę mieszkania. Obciążenia hipoteką nie ma sensu ukrywać przed potencjalnymi nabywcami – każdy z nich może bardzo łatwo sprawdzić wpis do księgi wieczystej, gdzie znajduje się informacja o ustanowionym przez bank zabezpieczeniu. 

Sprzedaż mieszkania z kredytem – czy potrzebna jest zgoda banku? 

Wiesz już, czy można sprzedać mieszkanie z kredytem, ale czy na taką transakcję musisz uzyskać zgodę banku? Instytucja udzielająca kredytu nie może zabronić Ci – jako właścicielowi nieruchomości – jej sprzedaży. Nie musisz więc występować z wnioskiem o zgodę ani obawiać się o to, że bank zablokuje zbycie mieszkania.