Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Czy opłaca się kupić mieszkanie na wynajem?

czy warto brac kredyt na mieszkanie
Wynajem mieszkania to znakomity sposób na ulokowanie swoich oszczędności i uzyskiwanie dodatkowego, comiesięcznego przychodu. Nie dziwi więc fakt, że wiele osób decyduje się na kupno lokalu, by następnie wynająć go lokatorom. Czy inwestycja w mieszkanie do wynajęcia jest opłacalna i czy warto przy jego zakupie posiłkować się kredytem? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

Zakup mieszkania na wynajem – od czego zacząć?

Planując zakup mieszkań w celach inwestycyjnych, warto przede wszystkim upewnić się, że będzie to opłacalna forma ulokowania własnego kapitału. Dobry plan inwestycyjny to podstawa – powinien uwzględniać zarówno wysokość nakładów na lokal, stan posiadanych środków własnych, jak i ewentualne przychody z wynajmu. Skrupulatnie przeprowadzona kalkulacja podpowie Ci nie tylko, czy warto kupić mieszkanie na wynajem, ale również, czy opłaca się sfinansować taki zakup kredytem.

Jak znaleźć odpowiedni lokal?

Mając już stworzony plan inwestycji, czas poszukać odpowiedniego mieszkania. Trzeba uwzględnić przede wszystkim takie czynniki jak lokalizacja, metraż oraz standard wykończenia lokalu. Połączenie tych trzech aspektów pozwala wyszukiwać najbardziej atrakcyjne oferty na rynku. Warto również pamiętać o tym, że zakup mieszkania na wynajem często wiąże się z koniecznością wykonania w nim remontu lub prac przygotowawczych. Im szerszy będzie ich zakres, tym później lokal może być gotowy do zamieszkania.

Czy warto brać kredyt na mieszkanie pod wynajem?

Wiele osób nabywa mieszkania w celu inwestycyjnym, finansując przedsięwzięcie kredytem hipotecznym. Zaletą pożyczki jest to, że w przypadku znalezienia najemcy, kredyt praktycznie `spłaca się` sam. Jednak decydując się na tego rodzaju rozwiązanie, należy mieć na uwadze fakt, że zawieramy zobowiązanie na kilkadziesiąt lat. I choć trudno przewidzieć sytuację na rynkach finansowych w dłuższej perspektywie, wykonanie szczegółowej kalkulacji kosztów zdecydowanie ułatwi podjęcie decyzji co do tego, czy warto brać kredyt na mieszkanie pod wynajem. Należy również pamiętać, że nieruchomość obciążoną kredytem hipotecznym można wynajmować na dokładnie takich samych zasadach, jak lokal kupiony ze środków własnych.