Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Czym są mieszkania bezczynszowe?

Brak konieczności płacenia czynszu? Tak to możliwe!

Trzeba przyznać, że określenie mieszkania, jako bezczynszowe brzmi zachęcająco, zwłaszcza dla osób chcących zaoszczędzić na opłatach dla spółdzielni lub zarządcy nieruchomości. Takich kosztów nie ponoszą właściciele domów jednorodzinnych, a w lokalach bezczynszowych mieszka się właściwie na podobnych zasadach, jak we własnym domu. W przypadku nieruchomości bezczynszowej mieszkańcy nie płacą standardowego czynszu administratorowi budynku, tylko sami regulują koszty utrzymania nieruchomości.

Mieszkanie bezczynszowe – co to znaczy dla właściciela?

Warto wiedzieć, że brak czynszu, nie zwalnia właściciela mieszkania z bieżących opłat za zużytą wodę, prąd czy wywóz śmieci. Również utrzymanie części wspólnych takich jak klatka schodowa, chodniki czy zieleń wymaga pewnych nakładów finansowych lub własnego zaangażowania. Domy bezczynszowe charakteryzują się tym, że wiele prac związanych z eksploatacją nieruchomości mieszkańcy wykonują we własnym zakresie. Oczywiście mogą również wynająć specjalistyczną firmę i złożyć się na opłacenie zleconych usług. Aby do tego doszło, potrzebna jest zgoda wszystkich lokatorów oraz osoba, która podejmie się podpisania umowy i załatwienia wszystkich formalności.

Zalety mieszkań bezczynszowych

Jeśli chodzi o mieszkania bezczynszowe koszty utrzymania to niewątpliwie ich największa zaleta, gdyż brak opłat administracyjnych pozwala na znaczne oszczędności w budżecie domowym. Ponadto mieszkańcy mają bezpośredni wpływ na wszelkie decyzje dotyczące nieruchomości, a konieczność współpracy i zaangażowania pomaga w integracji lokatorów.

Nie tylko plusy

Choć wizja oszczędności może kusić, trzeba pamiętać, że mieszkania bezczynszowe mogą również generować pewne problemy. Największe powstają wtedy, gdy trzeba przeprowadzić duży remont, a lokatorzy nie są jednomyślni. Dlatego takie rozwiązania najlepiej sprawdzają się w domach z mniejszą ilością lokali, a dobra współpraca sąsiedzka to podstawa sprawnego funkcjonowania całego budynku i zadowolenia jego mieszkańców.