Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Dla kogo mieszkanie, a dla kogo dom w Szczecinie?

Mieszkanie czy dom w Szczecinie, które rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie?

Dla wielu osób planujących zakup nieruchomości to pierwszą, kluczową decyzją będzie wybranie typu lokalu: domu bądź mieszkania. Obydwa rozwiązania posiadają swoich przeciwników i zwolenników, chociaż w ostatnim czasie na rynku nieruchomości bardziej popularne są jednak mieszkania. O takim trendzie przesądzają przede wszystkim warunki cenowe, które w przypadku nieruchomości w budynkach wielokondygnacyjnych są bardziej atrakcyjne. Drugim ważnym czynnikiem wpływającym na większe zainteresowanie mieszkaniami niż domami jest lokalizacja. Osiedla domów jednorodzinnych zwykle są położone nieco dalej od centrum miasta – dom na sprzedaż w Szczecinie można znaleźć w takich dzielnicach jak np. Bukowo czy Pogodno.

Zalety i wady posiadania domu

Na zakup domu najczęściej decydują się rodziny z dziećmi. W tej grupie kupujących kwestię wyboru – dom czy mieszkanie – rozstrzyga przede wszystkim metraż. Dla osób, którym zależy na przestrzeni, w tym także na ogrodzie, tarasie czy garażu wprowadzenie się do dużego domu to najlepsze rozwiązanie. Ponadto na osiedlach domów jednorodzinnych zazwyczaj jest bezpiecznie i spokojnie, a sąsiedzi nie są dla siebie anonimowi, co często ma miejsce w wielopiętrowych blokach.

Największą wadę przy zakupie domu stanowi cena nieruchomości, a także późniejsze koszty związane z jej utrzymaniem. Ogrzewanie w okresie zimowym może być dużym obciążeniem dla rodzinnego budżetu, podobnie jak wykonywanie niezbędnych remontów. Oprócz środków finansowych dbanie o dom może pochłonąć również sporo czasu. Warto też wziąć pod uwagę, czy osiedle jest dobrze skomunikowane z najważniejszymi punktami w mieście oraz, czy można z niego łatwo dojechać do pracy lub szkoły.

Plusy i minusy zakupu mieszkania

Wymarzone mieszkanie na sprzedaż w Szczecinie można znaleźć o wiele szybciej niż dom, ponieważ na rynku nieruchomości więcej ofert dotyczy właśnie mieszkań. Obecnie deweloperzy oferują atrakcyjne lokale, które mogą posiadać niewielkie ogródki lub imponujące tarasy na dachach budynków. Ponadto atutem zarówno mieszkań z rynku pierwotnego, jak i wtórnego zazwyczaj stanowi ich dobra lokalizacja.

Minusem tego typu nieruchomości na pewno jest ograniczony metraż oraz brak dodatkowych powierzchni do przechowywania (strych i parking często należą do części wspólnych, z kolei piwnice są niewielkie). Należy też wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia problemów z uciążliwymi sąsiadami.

Niezależnie od tego, czy szukamy domu czy mieszkania, powinniśmy brać w pierwszej kolejności nasze potrzeby i wymagania. Odpowiednie dostosowanie przyszłego lokum pozwoli nam uniknąć licznych niedogodności związanych zza dużą lub za małą przestrzenią. Nie powinniśmy się także spieszyć przy wyborze nieruchomości, żeby nie żałować pochopnie podjętych decyzji.