Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Domy kanadyjskie – z czego wynika ich fenomen?

Na czym polega fenomen domków kanadyjskich?
Domy szkieletowe drewniane, zwane także kanadyjskimi, stanowią ok. 90% wszystkich mieszkalnych budynków stawianych w Ameryce Północnej. Są też bardzo popularne w krajach skandynawskich i w Niemczech. Zainteresowanie nimi rośnie także w innych krajach, w tym w Polsce. Z czego wynika ich fenomen? Ile kosztują i jak się buduje domy kanadyjskie?

Jak powstają domy kanadyjskie?

Domy w systemie kanadyjskim powstają z drewna drzew iglastych poddanego specjalnej obróbce technologicznej, a następnie dostarczanego na plac budowy w formie gotowych do złożenia modułów, tj. dachu, stropu i ścian. W przebiegu budowy występuje tylko jeden etap mokry – wylanie fundamentów i osadzenie w nich metalowych kotew, do których później mocowana jest cała konstrukcja. Najpierw powstaje szkielet (stelaż) budynku, do którego przytwierdzane są kolejne elementy. Konieczne jest też docieplenie domu wełną mineralną bądź innym materiałem termoizolacyjnym i obicie go płytami OSB.
Domy kanadyjskie z prefabrykatów można budować na podstawie dowolnych projektów i wykończyć w wybrany sposób, tak samo jak domy murowane. Aby dom funkcjonował prawidłowo, najlepiej zlecić jego budowę wyspecjalizowanym w tym zakresie, doświadczonym fachowcom, którzy wykorzystają najlepszej jakości materiały i zadbają, by każdy etap został zrealizowany z należytą starannością.

Zalety domów kanadyjskich

Domy kanadyjskie zawdzięczają swoją popularność licznym zaletom, wśród których najważniejszymi są szybkość budowy, ekonomiczność oraz ekologiczność. Obiekty powstają w zaledwie 3-4 miesiące. Są względnie tanie w postawieniu i znacznie tańsze (w porównaniu do domów murowanych) w utrzymaniu. Powstają z naturalnych surowców. Zapewniają w mieszkaniu zdrowy, przyjemny mikroklimat oraz znakomity komfort termiczny o każdej porze roku.

Domy kanadyjskie – na ile lat?

Domy szkieletowe kanadyjskie nie są tak trwałe jak klasyczne mury, ale z powodzeniem wytrzymują przez ok. 50 lat bez konieczności wykonywania generalnego remontu. Jest to czas satysfakcjonujący większość inwestorów.

Ile kosztują domy kanadyjskie?

Koszt tego typu domów  w stanie pod klucz mieści się w średnim przedziale 2000-3500 zł/m2 w przypadku domów o powierzchni od 100 do 400 m2. Cena domku o mniejszej powierzchni jest nieco wyższa i wynosi ok. 300-400 zł więcej za każdy m2.