Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Domy z drewna - czym różnią się od standardowego budownictwa?

Czym charakteryzuje się dom z drewna?
Domy z drewna w Polsce cieszą się wciąż mniejszą popularnością niż te murowane, powszechnie uważane za bardziej solidne. Jakie są różnice między tymi dwoma rodzajami budownictwa, dowiesz się z tego artykułu.

Czas i koszt budowy

Drewniane domy szkieletowe posiadają lekką konstrukcję. Roboty mokre w ich przypadku ograniczają się jedynie do wylania fundamentów – cieńszych niż w przypadku standardowych domów murowanych. Fakt ten powoduje, że domy drewniane można z powodzeniem wznosić o każdej porze roku. Nie tylko sam czas ich budowy jest krótszy, lecz także okres, w którym mogą zostać oddane do użytku. Dom szkieletowy wznosi się w technologii suchej – nie potrzebuje on dodatkowego czasu na wyschnięcie, które w przypadku budynku murowanego wynosi około pół roku. Dom drewniany można wykonać pod klucz już w czasie trzech miesięcy.
Kolejną interesującą kwestią jest ta, jakich nakładów finansowych wymagają domy z drewna. Ile kosztuje ich wybudowanie? Okazuje się, że koszt postawienia szkieletowego domu jest bardzo zbliżony do tego w przypadku budynku murowanego. Oczywiście, inwestor może poczynić odpowiednie kroki, żeby zminimalizować pewne koszty. Z pewnością jednak nie warto oszczędzać na jakości materiałów.

Pozostałe różnice

Część osób nie decyduje się na dom z drewna, bo trwałość tej technologii uważają za wątpliwą. Nic bardziej mylnego. Budynki drewniane swoją trwałością dorównują budynkom murowanym. Niestety, z uwagi na mniejszą popularność, projekty domów drewnianych są słabiej dostępne niż standardowych. Podobnie z firmami budowlanymi – niewiele jest firm specjalizujących się w technologii drewnianej.
Warto zauważyć, że domy szkieletowe mają cieńsze ściany, przy jednocześnie dobrym współczynniku przenikania ciepła. Dzięki tej technologii zyskuje się dodatkową powierzchnię użytkową, którą w budynku murowanym zabrałyby ściany. Co więcej, dom drewniany łatwo przebudować i dokonać modernizacji, ponieważ nie wymaga on wykuwania ścian.   
Myśląc o budowie nieruchomości, z pewnością warto wziąć pod uwagę domy z drewna. Zalety i wady tej technologii stanowią kluczową kwestię do rozważenia.