Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Ile czasu trwa sprzedaż nieruchomości?

Jak długo trwa sprzedaż nieruchomości?
Wielu właścicieli nieruchomości, planujących jej sprzedaż, zastanawia się nie tylko nad możliwą do uzyskania ceną, ale także nad tym, jak wiele czasu zajmie sama transakcja. Czas od publikacji ogłoszenia do znalezienia nabywcy i otrzymania płatności może zależeć m.in. od przedmiotu oferty. Podpowiadamy, ile trwa sprzedaż domu, działki oraz mieszkania.

Rodzaj nieruchomości, a średni czas sprzedaży

Jednym z podstawowych czynników, wpływających na uśredniony czas potrzebny do zbycia, jest to czy chcemy sprzedać grunt pod inwestycję, dom mieszkalny czy mieszkanie w bloku. Każda z tych nieruchomości ma własne, indywidualne uwarunkowania, które mogą sprawić, że transakcja przebiegnie błyskawicznie lub będzie się przedłużać.

Co może wydłużyć sprzedaż mieszkania?

Średni czas sprzedaży mieszkań w budynkach wielorodzinnych to w naszym kraju ok. 3-6 miesięcy. Ze wszystkich nieruchomości to właśnie mieszkania sprzedają się najszybciej. Potencjalnych nabywców zniechęcać mogą natomiast:
– wysokie koszty utrzymania,
– utrudniona komunikacja,
– brak windy,
– kłopotliwe sąsiedztwo, hałas itp.

Co wpływa na czas sprzedaży działki?

Opłacalną inwestycją może być również sprzedawanie gruntów pod budowę, które stanowią jeden z ciekawszych sposobów lokowania kapitału. Ile trwa sprzedaż działki? Średnio od 6 do 12 miesięcy, a czynnikami, nad którymi przyszły nabywca na pewno będzie chciał dłużej się zastanowić, mogą być m.in.:
– uwarunkowania miejscowych planów zagospodarowania,
– ewentualny brak dostępu do sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacji,
– niekorzystna lokalizacja,
– niestandardowy kształt działki,
– zbyt mała lub za duża powierzchnia.
Każdy z tych aspektów może sprawić, że transakcja będzie się przedłużać.

Ile trwa sprzedaż domu i od czego zależy czas oczekiwania?

Ostatnim rodzajem nieruchomości, któremu poświęcimy uwagę w tym artykule, są wolnostojące budynki mieszkalne. Czas potrzebny do finalizacji ich sprzedaży zwykle nie przekracza 6-9 miesięcy. Szczególnie istotne dla szybkiej transakcji są takie uwarunkowania jak m.in.: widoczne wady konstrukcyjne i eksploatacyjne, konieczność wykonania kosztownego remontu, niekorzystny rozkład pomieszczeń. Do tego dochodzi wiele innych czynników, które mogą wymagać modyfikacji oferty, np. poprzez obniżenie ceny początkowej.
Warto więc, chcąc sprzedać dom, działkę lub mieszkanie, uzbroić się w cierpliwość. Pamiętajmy, że nawet jeśli potwierdzający sprzedaż nieruchomości notariusz przygotuje wszystkie dokumenty, od podpisania stosownej umowy do uzyskania płatności może minąć dodatkowy czas. W zależności od tego, czy finansowanie następuje ze środków własnych, czy jest wspierane np. kredytem, płatność może nastąpić natychmiast lub nawet za kilka kolejnych miesięcy.