Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Jak policzyć koszty budowy domu?

Budowa domu to bardzo kosztowna inwestycja

Budowa domu to zdecydowanie jeden z największych życiowych projektów. Wiele trudności sprawiają problemy techniczne lub administracyjne, ale kluczową kwestią na każdym etapie realizacji takiego przedsięwzięcia są finanse. Dzięki początkowemu trafnemu oszacowaniu zarówno kosztów, jak i swoich możliwości finansowych można uniknąć późniejszych kłopotów lub opóźnień w pracach. Podpowiadamy, co należy wziąć pod uwagę, by przeprowadzić oraz zakończyć budowę zgodnie z harmonogramem i bez żadnych przykrych niespodzianek po drodze.

Ile kosztuje budowa domu?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. Koszt budowy domu jest uzależniony przede wszystkim od:

– lokalizacji: cena działki i ewentualne wydatki związane np. uzbrojeniem w media,

– wybranych materiałów budowlanych oraz wykończeniowych: z niskiej czy średniej półki cenowej, a może zdecydowanie się na produkty premium,

– sposobu realizacji projektu: wykonanie części prac samodzielnie, zatrudnienie architektów do projektowania wnętrz, czy zlecenie całości ekipie budowlańców, elektryków, hydraulików itp.

Generalnie można założyć, że koszt jednego metra kwadratowego w średnim standardzie wynosi ok. kilku tysięcy zł. Tanie domy kosztują finalnie nawet kilkaset tysięcy mniej, ale ich powierzchnia nie jest duża, a podczas budowy należy zrezygnować z nowoczesnych technologii na rzecz prostych i łatwych w montażu rozwiązań systemowych.

Dodatkowe koszta budowy domu

Przykładowy kosztorys budowy domu powinien uwzględniać wszystkie wydatki cząstkowe, a więc: materiały (ok. 60% całości kosztów), opłaty administracyjne i transportowe (ok. 20%), robociznę (20%). Za wykończenie nieruchomości w zadowalającym standardzie trzeba natomiast zapłacić od ok. 1000 zł za metr kwadratowy, przy czym górnego limitu nie ma. Osoby wybierające meble od projektantów, drewniane podłogi, sprowadzane na zamówienie płytki mogą wydać nawet kilkadziesiąt razy więcej.

Narzędziem ułatwiającym samodzielne oszacowanie wydatków jest dostępny na wielu stronach internetowych kalkulator kosztów budowy domu. Warto jednak skorzystać również z rady profesjonalnego budowlańca, który nie tylko wiarygodnie podsumuje sprawy finansowe, ale także podpowie, gdzie można poszukać ewentualnych oszczędności.