Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Jak przystosować mieszkanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami?

Przystosowanie lokalu do potrzeb osoby z niepełnosprawnościami nie wymaga dużych nakładów finansowych

W nieruchomościach, których lokatorami są osoby niepełnosprawne, różnego rodzaju udogodnienia architektoniczne powinny być standardem. Wybór rozwiązań oferowanych przez producentów akcesoriów do mieszkań jest bardzo duży, ale zakupienie odpowiednich produktów codziennego użytku to nie wszystko. Ważną kwestię stanowi też adaptacja pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, rozumiana jako np. przystosowanie podłóg, szerokości drzwi, a nawet elementów instalacji elektrycznej.

Podstawowe rozwiązania do domu, które ułatwią życie osobie z niepełnosprawnościami

Zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka i toaleta dla niepełnosprawnych warunki techniczne mają szczególne znaczenie. Dobrym pomysłem jest zrezygnowanie z wanny na rzecz kabiny prysznicowej, najlepiej bez brodzika. Wewnątrz można umieścić specjalne siedzisko (mocowane do ściany bądź wolnostojące), należy też zadbać o to, by na płytkach znalazła się mata antypoślizgowa. Z kolei muszlę sedesową, spłuczkę i uchwyt na papier toaletowy trzeba zaplanować na takim poziomie, aby osoba niepełnosprawna mogła z tych elementów swobodnie korzystać.

W kuchni warto największą uwagę przywiązać do wysokości blatu, a także wybrania wygodnych w codziennym używaniu sprzętów AGD. Niektórzy producenci oferują np. jednorzędowe kuchenki, które są o wiele wygodniejsze dla osób z niepełnosprawnościami niż modele tradycyjne.

Najlepsze warunki techniczne dla osób niepełnosprawnych – budowa domu

Etap projektowania domu jest najkorzystniejszym momentem na to, aby przystosować nieruchomość do potrzeb przyszłych lokatorów. Osoby poruszające się na wózkach potrzebują większej przestrzeni – pomieszczenia powinny mieć taką wielkość, żeby manewrowanie wózkiem nie stanowiło żadnego problemu, nawet po pełnym zaaranżowaniu wnętrza.

Ważne jest też zaplanowanie wystarczającej szerokości drzwi dla niepełnosprawnych. Warunki techniczne w takim przypadku są konkretne: drzwi wejściowe jednoskrzydłowe powinny mieć najlepiej 1 metr szerokości (bez futryny), a próg nie może wystawać ponad podłogę więcej niż 2 cm. Podczas montażu domofonu i zamków warto wybrać produkty, które są obsługiwane za pomocą karty magnetycznej.

Dom dla niepełnosprawnych musi być przede wszystkim funkcjonalny i maksymalnie dopasowany do potrzeb lokatorów. Już zamontowanie kilku drobnych akcesoriów sprawi, że wnętrze stanie się bardziej przyjazne. Etap budowy domu bądź wybierania mieszkania to jednak najlepsze momenty na zastanowienie się, na jakie rozwiązania warto postawić.