Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Jakich mieszkań szukają Polacy?

Jakich mieszkania są najbardziej pożądane przez Polaków?
W ostatnich latach burzliwe zmiany trybu pracy i form spędzania czasu wolnego doprowadziły do istotnych przekształceń na rynku nieruchomości. Preferencje Polaków względem idealnych mieszkań znacznie różnią się od tych, które wyszczególniano jeszcze kilka lat temu. Dziś szczególna uwaga zwracana jest na zupełnie inne kwestie, co może stanowić istotną informację dla inwestorów. 

Idealne mieszkanie, czyli z dostępem do świeżego powietrza 

Jakich mieszkań szukają Polacy? Przede wszystkim takich, w których nie czują się zniewoleni. Po lockdownie wiele osób postanowiło sobie zakup lub wynajem mieszkania, które posiada przynajmniej duży balkon. Ci, którzy planują zaciągnięcie kredytu hipotecznego, są jednak bardziej wymagający – najbardziej pożądane są dla nich mieszkania z tarasem albo małym ogródkiem. Nie bez znaczenia pozostaje również lokalizacja samej nieruchomości. Ceniony jest bliski dostęp do zielonej przestrzeni, jak współdzielone patio albo niedaleki park. 

Mniejsze, ale lepiej zorganizowane mieszkania 

Specjaliści rynku nieruchomości, którzy analizują, jakie mieszkania kupują Polacy, nie mają wątpliwości – dziś w cenie są funkcjonalne i kompaktowe lokale. Podczas gdy jeszcze kilka lat temu wielu Polaków szukało przestronnych mieszkań na sprzedaż o metrażu powyżej 80 m2, dzisiaj wymagania te uległy znacznemu obniżeniu. Doceniono małe mieszkania, jednak z większą liczbą pokojów. Być może to zasługa coraz to sprytniejszych pomysłów na ergonomiczne zagospodarowywanie przestrzeni. Wielopokojowe mieszkania to atut nie tylko dla rodzin z dziećmi. Doceniają je również osoby pracujące z domu, które marzą o własnym biurze. 

Rosnąca popularność sektora premium 

Znaczna część rynku nieruchomości w Polsce to mieszkania kupowane w roli inwestycji. Każdy dąży do jak najbardziej rentownego ulokowania środków, analizując opłacalność różnych rozwiązań. Zatem jakie mieszkania najchętniej kupują Polacy, którzy chcą zarobić na swojej nieruchomości? Na podstawie minionych wydarzeń związanych z pandemią z całą pewnością można stwierdzić, że rynek najmu krótkoterminowego jest znacznie mniej opłacalny od mieszkań premium. Stąd też wielu Polaków celuje w niewielkie lokale o wysokim standardzie. Istotną kwestię stanowi ich atrakcyjna lokalizacja i różnego rodzaju udogodnienia, takie jak zamknięty parking, wideodomofon czy portiernia z dostępem do monitoringu.