Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Kiedy najlepiej sprzedać mieszkanie? Proste wskazówki

plan mieszkania na sprzedaż

Zainteresowanych kupnem mieszkania można znaleźć praktycznie o każdej porze roku, ale są takie momenty, kiedy jest o to zdecydowanie łatwiej. Jak najlepiej zaplanować sprzedaż mieszkania, by szybko spieniężyć nieruchomość?

Atrakcyjna wiosna, korzystna jesień

Uznaje się, że w ciągu roku dwukrotnie występuje szczyt zainteresowania zakupem mieszkania – wiosną oraz jesienią. Na początku roku stabilizuje się sytuacja na rynku, kupujący zaczynają realizować swoje noworoczne plany i chcą jak najszybciej przenieść się `na swoje`. Chętnych stale przybywa, a dodatkowo tuż przed wakacyjnym sezonem w turystycznych miejscowościach można wystawić nieruchomość w dużo lepszej cenie. Jeśli więc oferujemy mieszkania na sprzedaż Szczecin jest miastem, w którym transakcja w drugim kwartale roku zdecydowanie się opłaca. Jesienią z kolei następuje poruszenie po wakacyjnym odpoczynku, do miasta wracają studenci – tym samym rośnie popyt na atrakcyjne nieruchomości.

Przygotuj się wcześniej na szczyt sezonu

Sytuacja na rynku nieruchomości stale się zmienia, ale tak naprawdę wiele zależy od samego sprzedającego. Atrakcyjna oferta może sprzedać się nawet w środku lata, pod warunkiem, że zadbamy o dobre jej przedstawienie. Odpowiednio wcześniej zaplanujmy więc niezbędne prace remontowe, a przy tym zastanówmy się, gdzie najlepiej wyeksponować ogłoszenie. Zima i lato to doskonały czas na dopełnienie wszelkich formalności. Pamiętajmy też, że skoro w tak zwanym martwym sezonie pojawia się mniej ofert, nasze ogłoszenie ma szansę stać się lepiej widoczne dla potencjalnych nabywców. Jeśli więc zależy nam na szybkiej sprzedaży, może to być najlepszy moment.

Odpowiedź na pytanie o to, kiedy sprzedać mieszkanie nie jest jednoznaczna i może być różna dla poszczególnych części naszego kraju. Zawsze warto skorzystać z usług doświadczonych specjalistów, którzy sprawdzą sytuację na rynku, doradzą co do ceny oraz zadbają o formalności. Nie bójmy się zaczekać na lepszy moment, ale nie odkładajmy też sprzedaży w nieskończoność, dzięki czemu unikniemy frustracji związanej z brakiem chętnych.