Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Kredyt na mieszkanie z rodzicami – jak wygląda taka procedura?

Kredyt z rodzicami - czy to możliwe?
Ze względu na wysokie ceny nieruchomości, wiele młodych osób nie może pozwolić sobie na samodzielny zakup mieszkania nie tylko za gotówkę, ale nawet na kredyt. Dlatego coraz częściej pada pytanie o inne rozwiązania, umożliwiające pozyskanie finansowania na wymarzone cztery kąty. Jedną z możliwości jest w takim przypadku kredyt hipoteczny z rodzicami. Wyjaśniamy jakie warunki trzeba spełnić, by go otrzymać i jak wygląda taka procedura.

Kredyt hipoteczny z rodzicami – co trzeba wiedzieć?

Poproszenie rodziców o wspólne przystąpienie do kredytu hipotecznego wiąże się przede wszystkim z większą zdolnością kredytową. Młody człowiek rzadko może pozwolić sobie na samodzielne zaciągnięcie dużego zobowiązania. Oczywiście, by otrzymać pieniądze od banku, rodzice również muszą posiadać dobrą historię kredytową oraz stabilne źródło zarobków. Zwykle jednak nie ma z tym problemu. Co istotne, do zaciągnięcia wspólnej hipoteki mogą przystąpić również inni członkowie rodziny, np. rodzeństwo. Warto jednak pamiętać, że w jeśli dana osoba pozostaje w związku małżeńskim, w którym nie ma ustalonej rozdzielności majątkowej, zobowiązanie finansowe będzie obejmować oboje małżonków.
Zaciągając kredyt z rodzicami, trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będą mieli oni nie tylko obowiązek spłaty hipoteki, ale także prawo do korzystania z zakupionej nieruchomości. To ważne, zwłaszcza wtedy, gdy relacje w rodzinie nie układają się najlepiej. Można jednak już na etapie podpisywania umowy z bankiem zastrzec, że rodzice nie będą posiadać współwłasności. Później taki zabieg wiąże się z dodatkowymi kosztami i formalnościami. Co ważne, gdy młoda osoba osiągnie stabilną sytuację finansową i zdecyduje sama spłacać zaciągnięty kredyt, może odłączyć rodziców od umowy kredytowej.

Czy można wziąć kredyt na mieszkanie z rodzicami w podeszłym wieku?

Wiele osób zastanawia się, czy otrzyma finansowanie, jeśli rodzice mają już ok. 65 lat. Czas działa niestety na niekorzyść kredytobiorców. Banki zwykle wymagają, by zobowiązanie zostało spłacone zanim dłużnik osiągnie określony wiek. Gdy rodzice mają np. 50-55 lat, prawdopodobnie będzie możliwe otrzymanie kredytu z maksymalnie 25-letnim okresem spłaty.