Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Kupno mieszkania na wynajem. O czym warto pomyśleć?

mieszkania na wynajem

Zakup mieszkania przeznaczonego na wynajem to dobra inwestycja, z której zyski będą zasilały konto każdego miesiąca. Aby tak było, trzeba najpierw dobrze przemyśleć, jakie cechy powinna mieć idealna nieruchomość na wynajem – zarówno z punktu widzenia właściciela, jak i potencjalnego najemcy.

Jak kupić mieszkanie z myślą o wynajmowaniu?

Inwestor, który chce zarabiać na wynajmowanym lokalu, musi przede wszystkim znaleźć mieszkanie mieszczące się w jego budżecie. Trzeba pamiętać, że im lepszy stan nieruchomości i większa powierzchnia, tym wyższy koszt zakupu – to z kolei przekłada się na wysokość przyszłego czynszu, jaki będzie musiał płacić najemca. Drugim ważnym aspektem jest lokalizacja. Bezwzględnie należy pamiętać, by inwestować np. w mieszkania w Szczecinie zlokalizowane w pobliżu węzłów komunikacyjnych. Ponadto dla właściciela obsługa najemców będzie prostsza, jeśli mieszkanie na wynajem będzie położone blisko jego miejsca zamieszkania. Warto także rozważyć kupno nieruchomości w dzielnicy, która dopiero się rozwija, co może w przyszłości spowodować wzrost wartości lokalu.

Na jakim mieszkaniu do wynajęcia zależy najemcy?

Konkretne wymagania najemców zależą od wielu czynników – inne oczekiwania mają małżeństwa z małymi dziećmi, inne studenci, a jeszcze inne osoby samotne. Przed zakupem lokalu warto się więc zastanowić, do jakiej grupy będzie skierowana nasza oferta. Jednak bez względu na to, mieszkanie do wynajęcia powinno być zawsze estetycznie wykończone oraz zadbane. Dla wielu najemców dodatkowym udogodnieniem okaże się umeblowanie, dzięki któremu w lokalu będzie można od razu zamieszkać. Więcej chętnych znajdzie się również na wynajem mieszkania ze stałymi, przewidywalnymi kosztami utrzymania.

Podczas zakupu mieszkania na wynajem należy uwzględnić różne aspekty, które pozwolą przewidzieć, czy nieruchomość będzie atrakcyjna dla najemców i czy przyniesie oczekiwane zyski. Dla potencjalnych lokatorów liczy się przede wszystkim dogodna lokalizacja, funkcjonalny rozkład i estetyczny wygląd mieszkania oraz opłaty, jakie co miesiąc będzie trzeba ponosić. Fakt, że mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego lub pierwotnego, nie jest aż tak istotny.