Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Kupno mieszkania w kamienicy. Czy to się opłaca?

Czy warto kupić mieszkanie w kamienicy?

Decyzja o zakupie mieszkania w kamienicy w Szczecinie może być doskonałym pomysłem, jeśli tylko wybrana nieruchomość będzie znajdowała się w świetnej lokalizacji, a jej stan techniczny pozwoli uniknąć kosztownego remontu. Zabudowa architektoniczna, której najważniejszy element stanowią kamienice, które zachowały się przede wszystkim w najbardziej atrakcyjnych pod względem lokalizacji częściach Szczecina. W związku z tym osoby, którym zależy na zamieszkaniu w dzielnicy blisko centrum, powinny rozważyć zakup właśnie tego typu nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę podczas kupowania mieszkania w kamienicy?

Każdy, kto planuje wprowadzenie się do kamienicy lub wynajęcie znajdującego się w niej lokalu powinien dokładnie sprawdzić stan budynku. Wyremontowana elewacja, uszczelniony dach czy zadbana klatka schodowa to elementy, które można zauważyć już podczas pierwszej wizyty w mieszkaniu. Należy również upewnić się, jaki jest stan prawny budynku – w kamienicach podlegających nadzorowi konserwatora zabytków wykonanie podstawowych remontów wymaga uzyskania specjalnych pozwoleń. Warto także zapytać sprzedającego o stan instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej, ponadto kluczowe znaczenie może mieć sposób ogrzewania. Mieszkania w kamienicy zwykle są chłodne, a grube mury wykonane z cegły w okresie jesienno-zimowym utrudniają utrzymanie optymalnej temperatury. Często zamiast tradycyjnego ogrzewania piecowego w lokalach zamontowano ogrzewanie gazowe czy elektryczne, które może okazać się nie tylko kosztowne, ale też niewystarczające.

Największym plusem mieszkań w kamienicach są ich walory estetyczne. Wysokie pomieszczenia, drewniane parkiety i misterne zdobienia na elewacjach stanowią przykład elementów, które dodają mieszkaniom charakteru, ale nie występują już w nowoczesnym budownictwie. Ponadto ściany z cegły skutecznie wygłuszają wszystkie dźwięki, dzięki czemu sąsiedzi nie przeszkadzają sobie nawzajem. Ważnym aspektem jest również to, że mieszkania na sprzedaż w Szczecinie w kamienicach charakteryzują się atrakcyjnymi cenami, biorąc pod uwagę lokalizację oraz metraż nieruchomości.