Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Kupujemy działkę budowlaną - krótki poradnik

Kupno działki - co musisz wiedzieć?
Zakup działki budowlanej, może nastręczyć więcej problemów niż sama budowa, dlatego warto się do tego dobrze przygotować. Samo znalezienie miejsca pod budowę wymarzonego domu, to dopiero połowa sukcesu – aby przedsięwzięcie dobrze się skończyło, trzeba poświęcić trochę czasu na weryfikację kilku ważnych informacji dotyczących wybranego gruntu.

Kupno działki budowlanej - co sprawdzić, aby potem nie żałować?

Jeśli znaleźliśmy już piękny kawałek ziemi w atrakcyjnej okolicy, upewnijmy się, jaki jest jego stan prawny. W tym celu należy zapytać właściciela o nr księgi wieczystej, z której dowiemy się, czy działka jest wolna od obciążeń oraz potwierdzimy prawo własności osoby sprzedającej. Należy również sprawdzić, jakie jest przeznaczenie gruntu, czy jest uzbrojony i co można na nim zbudować. Te informacje dostępne są w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego lub warunkach zabudowy – dokumenty te otrzymamy od gminy.

O co pytać przy zakupie działki budowlanej?

Myśląc o tym, jaka działka pod dom będzie dla nas najlepsza, nie zapomnijmy, że pierwsze wrażenie może być niestety mylące. Atrakcyjna wizualnie działka, nie zawsze będzie idealnym miejscem na budowę, dlatego im więcej się o niej dowiemy, tym lepiej. W tym celu popytajmy sąsiadów o historię działki i ewentualne nieruchomości, które mogły się tu znajdować, sprawdźmy kwestię dostępu do drogi publicznej oraz to, czy działka nie jest zalewana podczas opadów. Ważna jest również analiza sąsiedztwa, które może generować hałas, czy zanieczyszczenie środowiska. Jeśli chodzi o dokładne wymiary działki, jej kształt i orientację udajmy się do miejscowego wydziału geodezji, skąd otrzymamy mapę zasadniczą i ewidencyjną z niezbędnymi informacjami.

Kupno działki budowlanej formalności

Jeśli znaleźliśmy idealną nieruchomość, czas na kupno! Umowa sprzedaży zostaje zawarta w postaci aktu notarialnego, dlatego niezbędna będzie wizyta u notariusza. Na spotkanie oprócz dokumentów tożsamości należy dostarczyć:
- aktualny odpis z księgi wieczystej,
- wypis i wyrys z ewidencji gruntów,
- wypis z MPZP,
- zaświadczenie o tym, że działka nie jest objęta planem urządzania lasu oraz planem rewitalizacji,
- umowę kredytową, jeśli na zakup gruntu musimy pożyczyć pieniądze z banku.
Po sfinalizowaniu umowy można już zacząć myśleć o budowie wymarzonego domu.