Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Na co zwrócić uwagę, kupując mieszkanie dla singla, dla pary i dla rodziny?

Jakie cechy powinno mieć mieszkanie dla rodziny, pary i singla?

Podczas przeglądania różnych ofert dotyczących mieszkań lub domów na sprzedaż należy zwrócić uwagę nie tylko na metraż, ale też na układ pomieszczeń. Liczba pokojów powinna być dostosowana do wielkości rodziny, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli czuć się komfortowo. Ważne, by każdy miał swoją przestrzeń, nawet jeśli jej powierzchnia nie będzie zbyt duża.

Propozycja dla singla – kawalerka

Niewielkie nieruchomości znajdujące się w dobrych lokalizacjach to świetna opcja dla singli, którzy w najbliższej przyszłości nie planują założenia rodziny. Osoby, które skupiają się przede wszystkim na edukacji lub rozwoju zawodowym, zwykle szukają mieszkań, z których można łatwo dojechać do centrum miasta i innych ważnych punktów zlokalizowanych w dalszych dzielnicach (np. dworzec, lotnisko). Kawalerka w Szczecinie to również dobre rozwiązanie dla inwestorów. Tego typu mieszkania łatwo wynająć na atrakcyjnych warunkach, dzięki czemu można szybko uzyskać zwrot z inwestycji.

Komfortowe mieszkanie dla pary lub rodziny

Dla par lepszym wyborem niż kawalerka będzie mieszkanie 2-pokojowe, nawet jeśli salon będzie połączony z aneksem kuchennym. Dwa odrębne pomieszczenia to duży komfort w przypadku, w którym mieszkanie trzeba dzielić z innym domownikiem. Takie mieszkania są także chętnie wybierane na start przez rodziny z małym dzieckiem. Mimo niewielkiego metrażu zarówno rodzice, jak i dziecko mają swoją prywatną przestrzeń. Optymalną opcją dla rodzin – łączącą przystępną cenę oraz wygodę domowników – jest jednak mieszkanie 3-pokojowe. W tego typu nieruchomości każdy może się czuć swobodnie, ponieważ większy metraż pozwala na wydzielenie stref do odpoczynku, zabawy czy pracy.

Przestronne domy dla wymagających

Najlepszym wyborem dla poszukujących przede wszystkim przestrzeni będzie zakup domu. Możliwość zagospodarowania ogrodu, posiadania dużego garażu czy wyodrębnienia pokoju gościnnego to tylko niektóre z zalet, z których mogą korzystać mieszkańcy domów. Na zakup przestronnych nieruchomości najczęściej decydują się rodziny z dziećmi oraz osoby ceniące ciszę i bliskość przyrody ponad zgiełk miasta. Należy się jednak liczyć z tym, że niemal każdy dom na sprzedaż w Szczecinie jest droższy niż znajdujące się w podobnej dzielnicy mieszkanie.

Metraż mieszkania powinien być dostosowany nie tylko do liczby domowników, ale też do naszych osobistych preferencji. Decyzji o zakupie nieruchomości nie powinniśmy podejmować zbyt pochopnie, daj sobie czas na dokładne przemyślenie pozytywnych i negatywnych aspektów naszego wyboru.