Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Odbiór techniczny mieszkania – jak go przeprowadzić, aby niczego nie pominąć

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Często od momentu decyzji o zakupie własnego mieszkania do realizacji tego planu mijają długie miesiące. Kiedy więc deweloper wreszcie informuje o ukończeniu prac, niekiedy w pośpiechu bagatelizujemy formalności po odbiorze mieszkania. Czego warto dopilnować?

Co należy mieć ze sobą podczas odbioru mieszkania

Na początek należy zaznaczyć, że odbiór techniczny mieszkania to krok, którego nie można pominąć. Deweloper nie ma prawa przekazać nam pełnych praw do mieszkania, dopóki się on nie odbędzie. A kiedy już do niego dochodzi, koniecznie należy mieć ze sobą projekt mieszkania i umowę. Ten pierwszy przyda się, aby porównać zakładane umiejscowienie wszelkich instalacji czy metraż ze stanem rzeczywistym. Pamiętajmy, że za każdy brakujący centymetr kwadratowy, można otrzymać od dewelopera zwrot kosztów. Warto więc dokładnie wszystko zmierzyć, pamiętając też o balkonie czy wszelkiego rodzaju zakamarkach. W umowie z kolei zawarte są informacje o materiałach, jakie powinny być zastosowane.

Liczą się szczegóły 

Do najczęściej popełnianych przez wykonawców błędów należą: nierówne kładzenie tynków, źle wypoziomowane podłogi i sufity czy źle zamontowane okna.

Należy też zwrócić uwagę na:

– działanie wszelkich instalacji (np. wentylacyjnej),

– łatwość otwierania drzwi i okien,

– uszkodzenie powierzchni (np. pęknięte tynki, porysowane szyby),

– nacieki, 

– jakość wykonania balustrad czy posadzki na balkonie.

Jeśli zdecydujemy się sami odebrać mieszkanie lista kontrolna, którą wcześniej przygotowaliśmy, jest konieczna, aby o niczym nie zapomnieć. Możemy ją mieć także, gdy korzystamy z pomocy specjalisty od odbiorów – na pewno nie zaszkodzi, gdy będziemy mieć jego działania pod kontrolą. 

Na koniec należy wszystko dokładnie spisać w protokole odbioru mieszkania. Znalezienie wszelkich usterek technicznych pomoże oszczędzić wiele pieniędzy oraz nerwów. Zbyt późne wykrycie błędu dewelopera może skutecznie popsuć nam radość z własnej nieruchomości.