Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Remont mieszkania przed sprzedażą – sprawdź, o co warto zadbać

Czy opłaca się wykonywać remont mieszkania na sprzedaż?
Czy warto remontować dom przed sprzedażą? To pytanie z pewnością zadało sobie wielu właścicieli nieruchomości, którzy planują zyskać jak najwięcej środków. Chociaż wcześniej inwestowanie w lokal do sprzedaży nie stanowiło popularnej strategii, dziś wiele osób podejmuje takie starania. Pomagają one nie tylko w szybszym znalezieniu osób chętnych na zakup nieruchomości, ale także w zwiększeniu wartości rynkowej domu albo mieszkania. 

Co zrobić, żeby sprzedać mieszkanie? 

Chociaż większość kupujących nieruchomości planuje przystosowanie lokalu do własnych preferencji, i tak zwracają oni uwagę na wygląd domu albo mieszkania z rynku wtórnego. Takie lokale podświadomie porównywane są ze sterylnymi wnętrzami nowych nieruchomości, dlatego kupujący, którzy stają przed wyborem mieszkanie do remontu czy wyremontowane, zawsze wybierają takie domy i mieszkania, które przynajmniej częściowo zostały odnowione przez właściciela. Poniesiony w ramach remontu przedsprzedażowego nakład finansowy nie tylko zwróci się dla sprzedającego, ale nawet pomoże mu zarobić. Inwestowany jest zatem wyłącznie czas.  

Jak podrasować mieszkanie na sprzedaż? 

Kwota opłacalna do zainwestowania w sprzedaż mieszkania to zwykle przedział od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Wówczas można mieć niemal całkowitą pewność, że środki się zwrócą. Takie zaplecze finansowe nie pozwoli na kapitalny remont całej nieruchomości, jednak umożliwi przynajmniej częściowe odnowienie wnętrz. W pierwszej kolejności należy pomalować ściany – najlepiej na jasne, uniwersalne kolory, jak biel, jasny beż czy szarość. Część środków można przeznaczyć na odnowienie podłóg: wymianę popękanych płytek czy cyklinowanie. Warto naprawić uszkodzone gniazdka elektryczne, zawiasy w drzwiczkach i inne, drobne usterki. Cała reszta powinna zostać zainwestowana w kompleksowe sprzątanie każdego pomieszczenia, w tym czyszczenie płytek ściennych z fugami, szafek i wszelkich zakamarków. Przy sprzedaży nieruchomości z wyposażeniem można rozważyć wymianę starych, zniszczonych przedmiotów na tańsze, ale nowe modele.