Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Rynek pierwotny czy wtórny – porównanie

Rynek wtórny czy pierwotny?
Zakup wymarzonego lokum stanowi poważną inwestycję. Oprócz kwestii związanych z metrażem i lokalizacją warto zastanowić się nad rodzajem nieruchomości. Do wyboru są mieszkania z rynku wtórnego lub pierwotnego. Jakie rozwiązanie lepiej się sprawdza? Na co zwrócić uwagę, przeglądając oferty?

Rynek pierwotny czy wtórny – podstawowe różnice

Pod pojęciem rynek pierwotny należy rozumieć nowo wybudowane obiekty. Z reguły nabywa się je bezpośrednio od dewelopera. Często kupcy mają wpływ na wygląd mieszkań lub zastosowane technologie. Mogą również dowolnie aranżować przestrzeń. Rynek wtórny obejmuje natomiast mieszkania używane. W większości przypadków są one już wyremontowane. Niestety, ich stan techniczny nie zawsze spełnia oczekiwania przyszłych lokatorów.

Rynek pierwotny a wtórny – koszty

Na jakie postawić mieszkanie? Rynek wtórny wiąże się z mniejszymi kosztami początkowymi. Trzeba jednak pamiętać, że nieruchomości `z drugiej ręki` posiadają instalacje liczące nawet kilkadziesiąt lat. Często niezbędne jest przeprowadzenie gruntownej modernizacji, np. z powodu mostków cieplnych lub wad konstrukcyjnych. Decydując się na takie lokum, należy więc ocenić zakres prac do wykonania.
Inaczej wyglądają nowe mieszkania. Rynek pierwotny to znacznie wyższe nakłady związane z zakupem `własnego gniazdka`. Inwestorzy zyskują jednak wysoki komfort. Lokale znajdują się w nowoczesnych budynkach wyposażonych w ekonomiczne systemy grzewcze i technologie obniżające opłaty eksploatacyjne. Wszystkie instalacje są zakładane od podstaw, więc w razie awarii nabywcy mogą skorzystać z gwarancji.

Mieszkania z rynku wtórnego czy pierwotnego?

Decyzja nie należy do łatwych. Oba rozwiązania mają swoje zalety. Mieszkania z rynku wtórnego są nawet kilka razy tańsze. Z reguły można się do nich wprowadzić nawet z dnia na dzień. Mieszkania z rynku pierwotnego wiążą się z wysoką ceną, ale odznaczają się niższymi kosztami eksploatacyjnymi. Niestety na otrzymanie kluczy do takich obiektów czeka się około 2-3 lat.