Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Suterena – co to jest i czy warto ją aranżować?

co to jest suterena
Współczesne domy oferują szereg możliwości, jeśli chodzi o zyskanie dodatkowej powierzchni gospodarczej lub mieszkalnej. Przykładem wnętrza, które z powodzeniem może spełniać obie te funkcje, jest suterena. Dowiedz się, czym w świetle przepisów różni się ona od piwnicy, sprawdź, czy warto urządzić w niej mieszkanie i poznaj sprawdzone porady na aranżację tej funkcjonalnej przestrzeni.

Suterena – funkcjonalna część budynku

Planując budowę domu lub chcąc nabyć nieruchomość na rynku wtórnym, warto zastanowić się nad budynkiem z sutereną, która sprawdzi się jako dodatkowa przestrzeń o wielu możliwościach zastosowania. Uwzględniając indywidualne potrzeby użytkowników, w tego rodzaju wnętrzu można zorganizować schowek, warsztat, pralnię, a nawet prywatną siłownię. Równie dobrym pomysłem może być mieszkanie w suterenie, które odpowiednio urządzone i rozplanowane, pod żadnym względem nie będzie ustępowało pomieszczeniom na wyższych kondygnacjach budynku.

Suterena a piwnica – podstawowe różnice

Choć wiele osób używa zamiennie obu terminów, mając na myśli to samo wnętrze, warto mieć świadomość, że w świetle przepisów suterena a piwnica to dwa inne pomieszczenia. Podstawowa różnica polega na tym, że w suterenie musi mieścić się ściana z oknem. Co więcej, poziom podłogi nie może znajdować się niżej niż 0,9 m poniżej poziomu terenu. W przypadku piwnic spełnienie tych wymogów nie jest wymagane.

Czy suterenę można zaaranżować na mieszkanie?

Powyższe różnice nabierają istotnego znaczenia w przypadku chęci adaptacji pomieszczenia na cele mieszkaniowe. O ile mieszkanie w piwnicy nie jest powszechnie stosowanym rozwiązaniem, o tyle na urządzenie lokalu mieszkalnego w suterenie decyduje się spora grupa właścicieli nieruchomości. Aby jednak było to możliwe, należy zadbać o właściwą izolację murów poniżej poziomu gruntu, zabezpieczając je przed wilgocią oraz chłodem.

Mieszkanie w suterenie – sprawdzone pomysły na wystrój

Wiesz już, co to jest suterena i jakie są najczęstsze metody jej wykorzystania. Jeśli zdecydujesz się urządzić w niej mieszkanie, koniecznie zadbaj o odpowiednie oświetlenie wnętrz, które rozwiąże problem małych okien. Wewnątrz postaw na jasne i ciepłe kolory, które powiększą pomieszczenia, nadając im przytulnego charakteru. W połączeniu z intensywnymi kolorami dodatków pozwoli to stworzyć ciekawą i inspirującą przestrzeń!