Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Wady i zalety posiadania mieszkania w Szczecinie

Wady i zalety kupna mieszkania w Szczecinie

Szczecin należy do jednych z najbardziej nowoczesnych oraz atrakcyjnych miast w Polsce zarówno w kontekście edukacyjno-biznesowym, jak i turystyczno-rekreacyjnym. Zakup nieruchomości właśnie w Szczecinie to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób szukających komfortowego mieszkania dla siebie, ale też zainteresowanych inwestycją pod wynajem.

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Szczecinie?

– Jedną z najważniejszych zalet Szczecina jest jego położenie. Sąsiedztwo malowniczego Zalewu Szczecińskiego stwarza wiele możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Ponadto do popularnych nadmorskich miejscowości można dojechać stąd w mniej niż dwie godziny, niedaleko mamy również do Berlina.

– Tutejsze uczelnie wyższe przyciągają studentów, dzięki czemu rynek nieruchomości na wynajem stale się rozwija. Osoby planujące zakup mieszkania inwestycyjnego powinny pamiętać, że wśród młodych ludzi przyjeżdżających na studia do Szczecina centrum cieszy się największą popularnością, ale zainteresowanie wzbudzają też sąsiadujące z nim dzielnice. W Szczecinie komunikacja miejska funkcjonuje bardzo sprawnie, dlatego poruszanie się między kluczowymi punktami miasta nie stanowi problemu  nawet w godzinach szczytu.

– Dla kupujących ważne jest to, że mieszkania na sprzedaż w Szczecinie wciąż są tańsze niż w miastach oferujących podobny poziom życia (np. we Wrocławiu czy Poznaniu).

– Chociaż Szczecin to jedno z większych miast w Polsce, życie w nim nie generuje tak wysokich kosztów, jak np. mieszkanie w stolicy. Niższe są nie tylko ceny nieruchomości, ale też np. wizyt lekarskich, usług kosmetycznych, prywatnych żłobków itp.

– W Szczecinie nie można się nudzić. W mieście znajduje się wiele terenów zielonych, a także miejsc przyjaznych dzieciom (place zabaw, boiska). Do dyspozycji mieszkańców pozostają również teatry, kina, galerie handlowe, centra sportowe.

Szczecin a inne największe polskie miasta

W porównaniu np. do Warszawy czy Krakowa za wady mieszkania w Szczecinie można uznać m.in.: mniejszą ilość różnych wydarzeń, niższe zarobki, ale też skromniejszą bazę terenów o walorach turystycznych lub zabytkowych.

Po rozpatrzeniu wszystkich wad i zalet Szczecina wiele osób decyduje się jednak, aby z sukcesem – wykorzystać jego potencjał mieszkaniowy oraz inwestycyjny.