Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Wynajem na pokoje czy całego mieszkania? — sprawdź, co się bardziej opłaca

Właściciel mieszkania powinien dobrze przemyśleć sposób wynajmu

Inwestycja w nieruchomości to lukratywny biznes — zwłaszcza, gdy wiesz jak wykorzystać wszystkie możliwości na swoją korzyść. Zarządzanie wynajmem to nie tylko optymalizacja podatkowa i mądry wybór najemców. To także odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni i maksymalne jej wykorzystanie.

Pokoje do wynajęcia — czy warto?

Podział mieszkania na kilka funkcjonalnych pomieszczeń zwiększy docelową liczbę najemców. Za każdy pokój możemy zażądać osobnej ceny. Dzięki temu zabiegowi znacząco zwiększymy zysk z wynajmu. Zamiast ustalać jedną kwotę dla wszystkich, jak w przypadku jednej umowy — lepiej wycenić każde pomieszczenie na nowo. Takie rozwiązanie sprawi, że nie tylko szybciej spłacisz kredyt hipoteczny, ale tez szybciej zaczniemy na mieszkaniu zarabiać.  

Wynajem pokoi daje również większą kontrolę nad tym, co dzieje się z  naszym mieszkaniem. Podpisując dokładne protokoły zdawczo-odbiorcze z każdym najemcą, możemy szybko sprawdzić, czy wszystkie meble wciąż są w dobrym stanie. Pamiętajmy, że więcej pokoi to także kilkukrotnie wpłacona kaucja. Jesteśmy więc zabezpieczeni na parę miesięcy, niezależnie od tego, czy jeden z mieszkańców przestanie płacić, czy czekać nas będzie nieprzewidziany wydatek.

Wynajem pokoi wiąże się z kilkoma utrudnieniami. Przede wszystkim, aby zapewnić ciągłość najmu, musimy znaleźć więcej najemców. Nieunikniona jest także biurokracja: konieczność podpisania osobno każdej umowy i protokołu zdawczo-odbiorczego. Nie są to jednak przeszkody nie do ominięcia.

Kolejnym plusem tego rozwiązania jest to, że pokoje dla studentów nie muszą być luksusowo umeblowane. Oczywiście, liczy się pewien standard nieruchomości — jednak żaden świeżo upieczony maturzysta nie oczekuje pięciogwiazdkowego apartamentu. Już za podstawowe wyposażone pomieszczenie, położone w dobrze skomunikowanym miejscu, możemy zażyczyć sobie dobrą cenę.

Umowa najmu pokoju — na co zwrócić uwagę?

Aby przygotować się na wynajem podzielonej przestrzeni, musimy odpowiednio skonstruować umowę. Powinna ona zawierać dokładny opis oraz metraż wynajmowanego pokoju. Warto zdefiniować także minimalny czas jej trwania i okres wypowiedzenia. Nie zapomnijmy również o protokole zdawczo-odbiorczym.