Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Wynajem nieruchomości a posiadanie zwierząt

Wynajem ze zwierzętami to problematyczna kwestia, zarówno dla właściciela, jak i lokatora

Osoby, które szukają nieruchomości odpowiedniej nie tylko dla siebie, ale również dla swojego pupila stoją przed podwójnie trudnym wyzwaniem. Już samo zdobycie wygodnego lokalu w dobrej lokalizacji i przystępnej cenie zazwyczaj nie jest łatwym przedsięwzięciem. Posiadanie zwierząt dodatkowo komplikuje poszukiwania, ponieważ wielu właścicieli mieszkań i domów na wynajem niechętnie godzi się na przyjęcie pod swój dach zwierzęcia.

Ponadto, jeśli już uda się znaleźć właściwe lokum, najprawdopodobniej konieczne będzie sporządzenie aneksu do umowy najmu. Zwierzęta będą mogły przebywać w nieruchomości na potwierdzoną pisemnie odpowiedzialność opiekunów, dlatego w przypadku jakichkolwiek szkód wyrządzonych przez pupila to najemca poniesie koszt naprawy.

Wynajem mieszkania ze zwierzętami – na co zwrócić uwagę?

Podstawową kwestię często stanowi wielkość i charakter zwierzęcia. Właściciele mieszkań w bloku przypuszczalnie nie zgodzą się, aby w nieruchomości zamieszkał np. duży pies czy niebezpieczny gatunek pająka. Tacy lokatorzy zazwyczaj powodują wiele konfliktów – sąsiedzi mogliby się skarżyć np. na głośne szczekanie, poza tym uzasadnione byłyby też ich obawy o swoje bezpieczeństwo, jeśli obok zamieszkałby hodowca (nawet najbardziej ostrożny) jadowitych pająków.

Z większą wyrozumiałością właściciele mieszkań w blokowiskach podchodzą do niedużych gryzoni (np. chomików, świnek morskich), ptaków (np. papużek, kanarków), czasami również kotów przyzwyczajonych do domowego trybu życia (np. nauczonych korzystania z kuwety, z regularnie obcinanymi pazurami). Takie zwierzęta w wynajmowanym mieszkaniu nie hałasują i nie potrzebują dużej aktywności, a co za tym idzie – ryzyko uszkodzenia cennych elementów wyposażenia znacznie maleje.

Inne potencjalne problemy przy wynajmie

Wynajem mieszkania z psem, kotem czy innym zwierzęciem posiadającym sierść może też być trudny, jeśli przyszły lokator nie jest zainteresowany zawarciem długoterminowej umowy (np. rocznej). Wielu potencjalnych najmujących pyta ze względów zdrowotnych, czy wcześniej w lokalu nie przebywały zwierzęta. Alergia na sierść to powszechna przypadłość, a całkowite pozbycie się śladów sierści np. z mebli tapicerowanych, dywanów, materaca do spania to zadanie czasochłonne. Właściciele słusznie obawiają się więc częstej zmiany lokatorów.

Wynajmujący uwzględniają zakaz zwierząt w umowie najmu z licznych powodów, np. jako zabezpieczenie przed gruntownym sprzątaniem, a nawet remontem. W związku z tym, rozwiązaniem dla posiadaczy zwierząt może być zdecydowanie się na zamieszkanie w domu z ogrodem.