Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Czy warto inwestować w grunty?

grunty rolne pod inwestycjeW poszukiwaniu najlepszego sposobu na ulokowanie swoich oszczędności wielu z nas decyduje się na inwestowanie w grunty rolne lub ziemię pod budowę. Czy faktycznie warto lokować kapitał w nieruchomości gruntowe? Sprawdź, dlaczego taka forma inwestowania się opłaca – poznaj najważniejsze zalety inwestycji w ziemię.

Inwestycja w grunt to bezpieczny sposób na lokowanie swoich oszczędności

Analitycy oraz eksperci nieustannie podkreślają, że grunt spośród wielu różnych produktów inwestycyjnych jest zdecydowanie najbardziej odporny na wahania cen rynkowych. Zapotrzebowanie na ziemię orną oraz tereny inwestycyjne nieustannie wzrasta, a fakt, że jej zasoby są ograniczone, czyni nieruchomości gruntowe pewnym i obarczonym bardzo niewielkim ryzykiem sposobem lokowania własnych oszczędności.

Inwestowanie w ziemię się opłaca

Jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto inwestować w działki budowlane lub grunt pod uprawę, musisz zadawać sobie sprawę z faktu, że w ostatnich latach wartość ziemi ornej wzrosła o kilkaset procent. To pokazuje, że inwestowanie w grunty rolne, ale także tereny inwestycyjne, to nie tylko bezpieczna, ale również niezwykle opłacalna forma inwestowania kapitału. Jeśli poszukujesz produktu inwestycyjnego, który zapewni Ci wysoką stopę zwrotu, zakup nieruchomości gruntowych jest pomysłem, który z pewnością warto rozważyć.

Możliwość rozwoju własnego biznesu

Na inwestowanie w grunty warto również spojrzeć z niego innego punktu widzenia – posiadanie własnego kawałka ziemi daje praktycznie nieograniczone możliwości. Działka może posłużyć jako wkład własny pod kredyt hipoteczny lub teren, na którym rozkręcisz swój biznes. Pamiętaj jednak, aby przed zakupem gruntu dokładnie sprawdzić jego przeznaczenie w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

W jakie grunty warto inwestować?

Wiesz już, że odpowiedź na pytanie o to, czy warto inwestować w ziemię rolną lub działki budowlane, jest twierdząca. Kluczem do sukcesu jest oczywiście zakup odpowiedniego gruntu – najlepiej lokować swoje pieniądze w ziemię o odpowiednio wysokim potencjale krajobrazowym, turystycznym czy inwestycyjnym. Pamiętaj również o sprawdzeniu stanu prawnego działki przed jej zakupem – dzięki temu unikniesz sytuacji, w której samodzielne rozporządzanie nieruchomością mogłoby stać się utrudnione lub niemożliwe.