Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Czym zajmuje się agent nieruchomości?

czym zajmuje sie agent nieruchmosci
Handel nieruchomościami w dalszym ciągu pozostaje jedną z najdynamiczniej rozwijających się branż – rynek domów, mieszkań i lokali rośnie z roku na rok. Nic więc dziwnego, że wiele osób rozważa zatrudnienie w zawodzie pośrednika. Z czym wiąże się taka profesja, ile może zarabiać, chociażby, początkujący agent i kto może podjąć pracę w tej profesji?

Kim jest agent nieruchomości i co właściwie robi?

Wiele osób zastanawia się, kto może zostać agentem nieruchomości, czym zajmuje się tego rodzaju specjalista, ile zarabia i jakie są zalety tego typu zatrudnienia. Człowiek wykonujący ten zawód – na własną rękę czy też na rzecz pracodawcy – pośredniczy przy zakupie, wynajmie lub sprzedaży domów, mieszkań oraz innych lokali. Do zadań takiego przedstawiciela należy promowanie konkretnych gruntów, wyszukiwanie klientów oraz nawiązywanie relacji biznesowych. Jego obowiązki to również doradztwo oraz wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Zastawiając się, czy warto pracować w tym zawodzie, trzeba mieć świadomość, że jest to mocno angażujące, lecz dające sporo satysfakcji zajęcie, które może stać się źródłem naprawdę atrakcyjnego zarobku.

Ile zarabia się w pośrednictwie nieruchomości?

Nie da się oczywiście uciec od pytania, ile zarabia początkujący agent nieruchomości oraz osoba z wieloletnim doświadczeniem. Już na wstępie należy zaznaczyć, że nie ma pod tym względem żadnej złotej reguły, gdyż pośrednictwo przy transakcjach zwykle opiera się na systemie prowizyjnym. Oznacza to, że na ich konto wpływają określone kwoty podstawowe oraz prowizje, stanowiące najczęściej kilka procent wartości sprzedawanej działki. W niektórych biurach będzie ona wynosiła 2-3%, jednak w innych może być wyraźnie wyższa, co jasno pokazuje, iż warto zainteresować się tym tematem i – być może – zacząć pracować w tej branży. Wiemy już, czym zajmuje się omawiany przedstawiciel tego zawodu, jednak pochylmy się jeszcze nad innymi kwestiami.

Czy warto pracować w handlu nieruchomościami?

Biorąc pod uwagę deregulację zawodu, jako – na starcie początkujący – agent nieruchomości może dziś pracować niemal każdy. Do świadczenia tego rodzaju usług nie są potrzebne kierunkowe wykształcenie (nie trzeba w ogóle mieć ukończonych studiów) ani posiadanie praktyki zawodowej. Warto jednak być świadomym, że praca ta wymaga sporego zaangażowania, nieustannego zajmowania się monitorowaniem rynkowych trendów, a także cierpliwości. Zwłaszcza początkującym przedstawicielom tego zawodu zbudowanie silnej marki na mocno konkurencyjnym rynku może zająć wiele czasu, jednak początkowe trudności mogą być wstępem do naprawdę fantastycznej kariery.