Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Domowy ogród w mieszkaniu — jak wykorzystać przestrzeń na dachu?

domowy-ogrodekOd pewnego czasu zarówno deweloperzy, jak i właściciele nieruchomości zaczęli doceniać pomijaną wcześniej część budynku, jaką jest dach. Okazuje się, że ta niewykorzystywana dotąd przestrzeń doskonale może spełnić się w roli nietypowego kwietnego lub warzywnego ogrodu. Jak dokonać takiej przemiany, aby domowa zielona oaza stała się faktem?

Od czego zacząć?

Wiadomo, że tego typu inwestycja nie należy do najłatwiejszych i wymaga szczególnej staranności. Sprawa jest prostsza, jeżeli podniebny ogród domowy został zaplanowany już na etapie budowy, jeśli jednak zamierzamy stworzyć go później, trzeba pamiętać o zleceniu pomiarów nośności dachu. Kolejne etapy to wykonanie solidnej podbudowy składającej się z warstwy hydroizolacyjnej, ochronnej, drenażowej i filtrującej – jest to niezbędne do tego, aby ogródek nie zagrażał budynkowi, a posadzone w nim rośliny ozdobne czy warzywne miały dobre warunki do rozwoju.

Ogród na dachu – jak go zaaranżować?

Dobór roślinności to kolejna kwestia, której należy poświęcić trochę czasu. Trzeba pamiętać o tym, że domowy ogród na dachu narażony jest na działanie silnych wiatrów, słońca czy mrozu, dlatego zwłaszcza przez pierwsze 2-3 lata należy o niego szczególnie dbać. Urosną w nim różnego rodzaju byliny, trawy ozdobne, krzewy iglaste i liściaste, pnącza, zioła, a nawet rośliny warzywne. Bardziej wprawione w uprawie ogródków osoby mogą pokusić się o wymagający starannej pielęgnacji trawnik, który może być wspaniałą bazą dla kolorowych roślin czy krzewinek. Ostatnim elementem są oczywiście meble wypoczynkowe, nastrojowe oświetlenie oraz artykuły dekoracyjne, dzięki którym na dachu własnego domu lub mieszkania powstanie klimatyczne i wyjątkowe miejsce dla całej rodziny.

Zalety domowych ogrodów na dachu

W czasach, gdy coraz więcej naturalnych terenów zostaje zabudowanych, każda zielona przestrzeń staje się bezcenna. Dlatego nawet najmniejszy domowy ogródek kwietny czy warzywny to działanie na rzecz lepszej jakości powietrza i mikroklimatu, zmniejszenia hałasu oraz lepszej izolacji termicznej budynku. Oprócz tego jest to oczywiście doskonały pomysł na upiększenie swojego miejsca zamieszkania i podniesienie komfortu życia.