Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Portal E-Budownictwo – jakie zmiany przyniesie 2023 rok?

budowa co online 2023
Już 1 stycznia 2023 roku czeka nas prawdziwa rewolucja w prawie budowlanym. Uchwalona w połowie 2022 roku nowelizacja ustawy zakłada szereg istotnych zmian, takich jak m.in. likwidacja procedury oddawania nieruchomości do użytkowania czy możliwość budowy domów na zgłoszenie, niezależnie od powierzchni. Istotną zmianą jest również postępująca cyfryzacja procedur administracyjnych, które usprawnić ma portal E-Budownictwo. Jak działa platforma i co można dzięki niej załatwić?

Czym jest portal E-Budownictwo?

Nowe przepisy budowlane 2023 w zamyśle ustawodawcy mają znacznie ograniczyć liczbę spraw, których załatwianie będzie wymagało osobistych wizyt w urzędach. Wszystko dzięki systemowi E-Budownictwo, czyli nowej platformie internetowej, która ma usprawnić postępowania administracyjne związane z realizacją inwestycji budowlanych. Administratorem portalu jest Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego, a sama platforma pozwala generować dokumenty oraz informacje dotyczące realizacji procesu budowlanego, pomiędzy administracją publiczną, nadzorem budowlanym, a inwestorem i kierownikiem budowy.

Przepisy budowlane 2023 – co można załatwić online?

Korzystając z portalu, można wnieść m.in.:
- elektroniczny wniosek o pozwolenie na budowę lub zmianę pozwolenia na budowę,
- zgłoszenie budowy lub wykonywania innych robót budowlanych,
- prośbę o zgodę na budowę tymczasowego obiektu budowlanego,
- wniosek o przeniesienie decyzji o pozwoleniu na budowę lub na wznowienie robót budowlanych,
- zawiadomienie o planowanym terminie rozpoczęcia robót,
- wniosek o wszczęcie uproszczonego postępowania legislacyjnego,
- zawiadomienie o zakończeniu budowy,
- zgłoszenie rozbiórki lub wniosek o pozwolenie na rozbiórkę,
a także złożyć inne formularze i dokumenty, wynikające z przepisów dotyczących konkretnej inwestycji oraz toczącego się w jej przedmiocie postępowania administracyjnego.

Rejestracja na platformie E-Budownictwo

Aby złożyć elektroniczny wniosek o pozwolenie na budowę lub skorzystać z innej funkcjonalności portalu E-Budownictwo, konieczne jest założenie konta w serwisie. Po rejestracji profil użytkownika chroniony jest przed dostępem osób trzecich poprzez identyfikator i hasło lub poprzez weryfikację dwuetapową. Użytkownik w każdym momencie może usunąć konto, a jeśli od ostatniego logowania upłyną 2 lata, system skasuje nasz profil automatycznie.