Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Zbiornik na deszczówkę – jaki wybrać?

jaki zbiornik na wode wybrac
Inwestor posiadający dom ma obowiązek rozprowadzać wody opadowe wyłącznie w granicach własnej działki. Magazynowanie deszczówki w specjalnych zbiornikach, z zamysłem wykorzystania jej do celów domowych czy gospodarczych, nie jest nowym pomysłem, choć z każdym rokiem staje się coraz popularniejsze. Warto przyjrzeć się bliżej ofercie dostępnych zasobników, by wiedzieć, jaki model i jaką wielkość wybrać jako najlepszy do swojego gospodarstwa domowego.

Zbiorniki na deszczówkę – jaki wybrać?

Zastanawiając się, jaki najlepszy zbiornik na deszczówkę wybrać, warto znać podstawowy podział tego rodzaju urządzeń. Dzielą się one na modele montowane na gruncie oraz pod ziemią. Zarówno jedne, jak i drugie mają swoje zalety i ograniczenia, dlatego wybór powinien zawsze być kwestią indywidualnych preferencji.

Naziemnie zbiorniki na wody opadowe

Naziemne pojemniki na wody opadowe produkowane są z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne a także promieniowanie UV. W ten sposób ograniczony zostaje rozwój glonów i zanieczyszczeń w magazynowanej cieczy. Ich zalety to lekkość, która ułatwia transport, oraz ciekawa estetyka, dzięki której tego rodzaju zasobniki efektownie komponują się z aranżacjami budynków, przy których są instalowane. Jak dobrać wielkość zbiornika, aby nasz wybór okazał się najlepszy?? Przede wszystkim należy dopasować ją do powierzchni połaci dachowej, z której ma być odprowadzana woda, pamiętając, że zbyt mały zasobnik może nie przyjąć całej ilości deszczówki przy intensywnych opadach.

Zbiorniki podziemne

Zastanawiając się, czy warto inwestować w zbiornik na deszczówkę, jaki wybrać model i gdzie go zlokalizować, nie należy także zapominać o rozwiązaniach poniżej poziomu gruntu. Są one produkowane z jak najlepszych i jak najbardziej wytrzymałych materiałów, ze względu na większe obciążenia, którym podlegają. Konstrukcja powinna być również odporna na zanieczyszczenia gruntowe czy wody podziemne. Pojemność, więc wielkość takiego zasobnika może wynosić nawet kilka tysięcy litrów, co pozwala na gromadzenie i wykorzystywanie dużych ilości płynów bez straty powierzchni użytkowej działki oraz zaburzania jej estetyki.

Jaki najlepszy zbiornik na deszczówkę?

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie o to, jaki zbiornik na deszczówkę będzie najlepszy. Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, uwzględniając zapotrzebowanie na wodę, średnią intensywność opadów w danym regionie czy wielkość połaci dachu. Wybór idealnego rozwiązania zawsze jest więc kwestią mocno osobistą.