Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Co zweryfikować przed zakupem mieszkania z drugiej ręki?

Mieszkanie z rynku wtórnego

Rynek wtórny oferuje wiele ciekawych nieruchomości w lokalizacjach, w których próżno szukać mieszkań od dewelopera. Jednak zakup lokalu z drugiej ręki wymaga dużej uwagi i ostrożności. Co należy zweryfikować przed sfinalizowaniem transakcji?

Oglądamy mieszkania na sprzedaż z drugiej ręki

Oglądanie mieszkania to pierwszy krok na drodze do zakupu. W przypadku oferty mieszkań z rynku wtórnego należy podejść do niego niezwykle drobiazgowo – nieruchomość, która na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, może kryć w sobie wiele zakamuflowanych wad. Najważniejsza jest ocena stanu technicznego lokalu. Warto dopytać właściciela o wykonane remonty oraz ich przyczyny, wymianę instalacji lub okien, a także rodzaj ogrzewania. Wszelkie widoczne ślady pleśni świadczą o tym, że w mieszkaniu panuje wilgoć. Do oceny stanu technicznego mieszkania dobrze jest wynająć specjalistę, który dzięki użyciu specjalnego sprzętu potrafi określić właściwości ścian, podłóg, termoizolacji i innych elementów znacznie dokładniej niż pozwala na to wzrok. To najlepszy sposób, by na jaw wyszły wszystkie, nawet niewidoczne wady mieszkania.

Oferty mieszkań z rynku wtórnego – sprawdzamy stan prawny nieruchomości

Chcąc kupić mieszkanie z drugiej ręki, trzeba szczególnie rzetelnie podejść do zweryfikowania danych właściciela oraz stanu prawnego nieruchomości. Dokładne zapoznanie się z dostępną dokumentacją pozwoli uniknąć ryzyka zakupu lokalu obciążonego prawami osób trzecich, hipoteką czy zaległościami w opłatach. Faktyczny stan prawny można ustalić m.in. na podstawie zaświadczeń od dostawców mediów, wspólnoty mieszkaniowej, a także wpisu w księdze wieczystej. Trzeba także upewnić się, że osoba oferująca sprzedaż jest właścicielem nieruchomości. Sprawdzimy to w księdze wieczystej oraz w akcie notarialnym, jaki powinien zaprezentować sprzedający. Warto ponadto pamiętać, że uniknięcie błędów na tym etapie jest znacznie prostsze dzięki pośrednikowi nieruchomości, który za nas zweryfikuje stan prawny mieszkania.

Oglądając używane mieszkania na sprzedaż w Szczecinie, zwróćmy też uwagę na stan całego budynku, w razie potrzeby zapoznajmy się z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz kosztami utrzymania mieszkania. Pamiętając o tym wszystkim, mamy dużą szansę na zakup mieszkania, o jakim marzymy.