Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Mieszkanie na parterze z ogródkiem – wady i zalety

Mieszkanie z ogródkiem czy dom co wybrać?
Własna nieruchomość z ogrodem to marzenie wielu osób. Nie trzeba budować domu za miastem, aby skorzystać ze swobody, jaką daje własny ogródek. W ofercie coraz większej liczby deweloperów znajdują się mieszkania z przynależnymi do nich terenami zieleni. Czy warto mieć ogródek w bloku i czy takie rozwiązanie może mieć jakieś wady? 

Mieszkanie z ogródkiem na parterze – czy warto? Zalety i wady 

Mówiąc o zaletach nieruchomości z ogródkiem, należy przede wszystkim wspomnieć o komforcie i miejscu do prywatnego wypoczynku. Na zatłoczonych osiedlach skrawek prywatnej przestrzeni może okazać się na wagę złota, zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych mieszkańców. Ogródek w bloku można swobodnie zagospodarować, przeznaczając go zarówno na uprawy warzywne, jak i sadząc w nim kwiaty, krzewy czy po prostu urządzając trawnik. Kolejnym argumentem dla osób, które w wyszukiwarkę internetową wpisują frazę: `mieszkanie na parterze z ogródkiem, czy warto?` będzie z pewnością fakt, że własny skrawek zieleni daje możliwość bliskiego obcowania z naturą – nawet centrum wielkiej metropolii. 

Warto jednak, by dyskusja pod hasłem `ogródek w bloku – czy warto?` dotyczyła również ograniczeń, jakie niesie ze sobą taki wybór. Przede wszystkim, chcąc mieć swój kawałek zieleni, jesteśmy niejako skazani na zakup lokalu na parterze. Taka lokalizacja często wiąże się z mniejszą prywatnością, zwiększonym natężeniem hałasów, a nawet wyższym ryzykiem ewentualnego włamania. Warto więc odpowiednio przemyśleć, czy lepszym rozwiązaniem będzie mieszkanie z ogródkiem, czy dom na obrzeżach miasta. 

Sprawdź również: 5 zalet domów parterowych

Mieszkanie z ogródkiem czy dom – co wybrać? 

Kiedy dla osób chcących cieszyć się prywatnym ogrodem korzystniejsza może okazać się ta druga opcja? Przede wszystkim w sytuacji, gdy nie ogranicza nas budżet i możemy pozwolić sobie na dłuższe dojazdy do pracy. Mieszkanie z ogródkiem to tańsza alternatywa dla budowy lub zakupu domu, a także doskonały pomysł dla osób, które nie chcą rezygnować z prywatnej strefy do rekreacji, jednak nie wyobrażają sobie wyprowadzki poza aglomerację miejską.