Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Home staging – inwestycja, która pomoże w sprzedaży domu

Home staging

Każdy, kto ma zamiar sprzedać mieszkanie lub dom, powinien tak przygotować nieruchomość, by potencjalny klient od razu poczuł się w niej jak u siebie. W wywarciu jak najlepszego pierwszego wrażenia pomoże home staging, czyli zestaw technik mających na celu zwiększenie wartości domu poprzez drobny remont czy niewielkie zmiany dekoracyjne. O czym warto zatem pamiętać przed wizytą kupujących lub przed opublikowaniem ogłoszenia w serwisie mieszkaniowym?

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży lub wynajmu?

Osoba sprzedająca dom powinna przede wszystkim postawić się w roli nabywcy. Zmiana punktu widzenia pozwoli wprowadzić zmiany, dzięki którym nieruchomość stanie się bardziej atrakcyjna pod względem wizualnym, a co za tym idzie – również więcej warta w kontekście finansowym. Homestaging pomaga przeprowadzić w krótkim czasie naprawdę imponujące metamorfozy mieszkań. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych krokach poprzedzających sprzedaż mieszkania i związane z nią prezentacje lub sesje fotograficzne:

  • Dokładne posprzątanie pomieszczeń – każdy czuje się dobrze w czystym, schludnym wnętrzu. Warto uporządkować przestrzeń, w tym zwłaszcza starannie wyczyścić łazienkę i kuchnię. Podłogi powinny być świeżo umyte, a okna lśniące i pozbawione smug.
  • Schowanie przedmiotów osobistych – jeśli na ścianach zostały wyeksponowane imienne dyplomy, a na komodzie stoją rodzinne zdjęcia, wnętrze od razu nabiera indywidualnego charakteru. Potencjalny klient może poczuć się nieswojo, dlatego warto wcześniej opróżnić dom ze wszystkich pamiątek i innych osobistych rzeczy.
  • Przeprowadzenie drobnych napraw – woda kapiąca z kranu, nieszczelne okno czy skrzypiące drzwi to usterki, które mogą negatywnie wpłynąć na odbiór mieszkania przez osobę zainteresowaną kupnem lub wynajmem. Jeśli naprawa nie wymaga dużych nakładów czasu ani środków finansowych, warto jak najszybciej pozbyć się usterek.
  • Zmiana dekoracji – o charakterze wnętrza w głównej mierze przesądzają dodatki. Eleganckie poduszki na łóżku w sypialni, miękki koc na kanapie w salonie czy kolorowy dywan w pokoju dziecięcym to przedmioty, dzięki którym dom wyda się bardziej przytulny. Dobrym pomysłem okaże się także zadbanie o zieleń – rośliny doniczkowe i cięte kwiaty mogą być niezwykle efektowną ozdobą każdej nieruchomości.