Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Jakie możliwości daje Smart Home?

Co to jest dom inteligentny?
W ostatnich latach inteligentne domy stały się tak popularne, że coraz częściej traktujemy ten sposób budowy i wyposażenia domu jako standard. Co to jest dom inteligentny, z jakich urządzeń i rozwiązań się składa i dlaczego warto zainwestować w systemy z dziedziny Smart Home? Odpowiadamy na najważniejsze pytania! 

Co to jest dom inteligentny? 

Zanim odpowiemy na pytanie `jakie są zalety systemu Smart Home?`, warto odpowiedzieć sobie na pytanie: czym w zasadzie jest inteligentny dom, określany również jako Smart House? Jest to nieruchomość zautomatyzowana, wyposażona w rozwiązania oraz urządzenia, które można zaprogramować w celu wygodnego, zdalnego sterowania ich funkcjami. Domy inteligentne pozwalają mieszkać w sposób bezpieczny, komfortowy i oszczędny – dlatego są tak popularne. 

Z czego składa się Smart Home? 

Wiesz już, co to jest dom inteligentny, czas poznać rozwiązania, które się na niego składają. Podstawowe elementy wyposażenia Smart Home to: 

- komponenty sterujące – obecnie to przede wszystkim aplikacje mobilne, odpowiadające za zarządzanie wszystkimi inteligentnymi urządzeniami w domu, 

- komponenty funkcjonalne – urządzenia, którymi możesz sterować w sposób zdalny, 

- centralka inteligentnego domu, integrująca ze sobą poszczególne elementy systemu, pośrednicząca w komunikacji pomiędzy aplikacjami sterującymi a konkretnymi urządzeniami. 

Jak stworzyć Smart Home w swoim domu lub mieszkaniu? 

Oczywiście, ten prosty schemat nie wyczerpuje katalogu odpowiedzi na pytanie o to, z czego składa się Smart Home, ponieważ lista inteligentnych urządzeń do domu wzrasta z każdym rokiem. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania z dziedziny Smart House to m.in.: 

- monitoring wizyjny i systemy alarmowe, 

- czujniki ruchu, zmierzchu, otwartych drzwi oraz okien, 

- czujki dymu oraz tlenku węgla, 

- zdalnie sterowane rolety i bramy, 

- inteligentne oświetlenie, 

- głowice termostatyczne, pozwalające sterować ogrzewaniem w domu, 

- lodówki oraz inne urządzenia AGD, 

- telewizory z systemem Smart TV, sprzęt audio, 

- inteligentne gniazdka oraz wiele innych. 

Jakie są zalety systemu Smart Home? 

Nie jest tajemnicą, że inteligentny dom ma sporo zalet. Te kluczowe to z pewnością: poprawa bezpieczeństwa, obniżenie kosztów ogrzewania, niższe rachunki za prąd czy możliwość sterowania wieloma urządzeniami za pomocą aplikacji w telefonie. Jeśli zastanawiasz się, jak stworzyć Smart Home, pamiętaj, że nie musisz inwestować we wszystkie wymienione tutaj rozwiązania. Wybierz te, które są Ci naprawdę potrzebne i ciesz się zaletami systemu Smart House w swoim domu!