Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

5 porad dotyczących negocjacji cen nieruchomości

jak negocjowac cene wynajmu

Zastanawiasz się, czy koszt zakupu mieszkania na rynku pierwotnym lub wtórnym da się obniżyć na drodze negocjacji? W zdecydowanej większości przypadków dobra strategia i solidne argumenty pozwolą Ci uzyskać niższą cenę lub dodatkowe korzyści w ramach stawki zaproponowanej przez sprzedającego. Sprawdź 5 porad dotyczących skutecznego targowania się o cenę nieruchomości!

1. Przygotuj się do rozmowy negocjacyjnej

Jeszcze zanim rozpoczniesz negocjacje cen nieruchomości, nasze porady pozwolą Ci odpowiednio przygotować się do targów. Wykonaj dokładne badanie rynku w interesującej Cię lokalizacji i sprawdź widełki cenowe podobnych mieszkań. Dowiedz się również, czy zapotrzebowanie na lokale w okolicy jest duże, czy może podaż przewyższa popyt. Zdobycie tych informacji znacznie ułatwi skuteczne targowanie się.

2. Określ swoje możliwości finansowe

Definiując maksymalne możliwości finansowe, określisz realistyczną cenę, którą jesteś w stanie zapłacić za nieruchomość, uwzględniając swoje budżetowe ograniczenia. Jeśli planujesz sfinansować zakup kredytem, koniecznie oszacuj zdolność kredytową, aby wyznaczyć sobie górną granicę negocjacji.

3. Wykaż się znajomością wad i zalet mieszkania

Jeśli uważasz, że proponowana cena nieruchomości jest zbyt wysoka, targowanie się z pewnością ułatwi dobra znajomość lokalu. Jeśli mieszkanie wymaga remontu lub ma inne wady (np. brak windy lub dobrej komunikacji), obniżające jego wartość, wykorzystaj to jako argument przy negocjowaniu.

4. Pamiętaj, że negocjacje to nie tylko cena

Nie skupiaj się wyłącznie na niższym koszcie zakupu, jeśli chcesz wiedzieć, jak negocjować cenę nieruchomości w sposób skuteczny. Skorzystaj z tej porady w trakcie rozmowy, rozważając również inne ustępstwa, np. dodatkowe wyposażenie wnętrza czy miejsce parkingowe wliczone w koszty.

5. Zachowaj zdrowy balans i dąż do kompromisu

W przypadku takiego czynnika jak cena nieruchomości, negocjacje zawsze stanowią proces wzajemnego ustalania warunków, dlatego tak ważne są zdrowe podejście do targowania się oraz dążenie do kompromisu. Odpowiednie przygotowanie w połączeniu z umiejętnym argumentowaniem swoich racji znacznie zwiększą Twoje szanse osiągnięcie korzystnego rezultatu.