Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Domowa siłownia – jak zaaranżować ją w swoim domu?

domowa silownia
W czasach, gdy coraz więcej osób prowadzi siedzący styl życia, a tempo pracy nie pozostawia wiele czasu na aktywność fizyczną, wielu z nas decyduje się na budowanie formy w domowym zaciszu. Prywatna strefa fitness zapewnia dostęp do sprzętu w każdej chwili, pozwalając zaoszczędzić pieniądze, które trzeba wydać na korzystanie komercyjnej siłowni. Jak zaaranżować przestrzeń do ćwiczeń, by była wygodna i funkcjonalna?

Siłownia w domu – wybieramy pomieszczenie

Przede wszystkim trzeba zacząć od wyboru odpowiedniego miejsca. Domowa siłownia w piwnicy, na poddaszu lub w garażu to tylko niektóre pomysły na lokalizację strefy fitness. Idealnie, jeśli metraż pozwoli na ustawienie niezbędnego sprzętu i swobodne wykonywanie ćwiczeń. Wytrzymała podłoga to podstawa, podobnie jak dobrze wygłuszone ściany, które sprawią, że domowa siłownia nie będzie uciążliwa dla pozostałych domowników.

Jaki sprzęt do domowej siłowni?

Kolejnym krokiem jest wyposażenie wnętrza nieruchomości. W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji można zdecydować się na urządzenia do treningu siłowego, takie jak ławki, hantle czy drążki, bądź urządzić strefę cardio, wyposażoną w bieżnię, rower treningowy czy orbitrek. Warto pamiętać, że sprzęt do siłowni domowej to nie tylko przyrządy do treningów, ale także szafki na ubrania oraz lustra, pozwalające kontrolować technikę wykonywanych ćwiczeń. Wszystko powinno być oczywiście dopasowane do poziomu naszej kondycji, a także do przestrzeni, jaką mamy do dyspozycji w piwnicy czy na poddaszu.

Domowa siłownia – o czym jeszcze pamiętać?

Ostatnim, ale nie mniej istotnym aspektem aranżacji przestrzeni do ćwiczeń, są odpowiednie oświetlenie i wentylacja. W trakcie treningu nasze ciało zwiększa temperaturę oraz wydziela pot, dlatego zwłaszcza mała domowa siłownia powinna być wyposażona w wydajną wentylację. Nie powinno być w niej za ciepło ani zbyt zimno. Odpowiednie oświetlenie pozwoli natomiast na bezpieczne i wygodne korzystanie ze sprzętu o dowolnej porze dnia i nocy, szczególnie w takich miejscach jak garaże czy piwnice.