Chcę kupić Chcę wynająć
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Jakie pułapki czyhają na kupujących dom lub mieszkanie na własną rękę?

pułapki przy zakupie mieszkania

Zakup mieszkania stanowi inwestycję bardzo obciążającą pod względem finansowym, dlatego wielu kupujących stara się znaleźć dodatkowe oszczędności. Jednym z wydatków, które można wyeliminować, jest wynagrodzenie dla agencji nieruchomości. Osoby zdecydowane na kupno mieszkania bez pomocy specjalisty muszą jednak dużą wagę przywiązać do sprawdzenia wszystkich spraw formalnych i zabezpieczenia całej transakcji pod kątem prawnym. Doświadczony pośrednik nieruchomości wspiera klientów również w takich kwestiach jak np. kontakt z właścicielami, ocena stanu technicznego lokalu, negocjacja ceny. O czym jeszcze powinien pamiętać ktoś, kto chciałby samodzielnie przeprowadzić transakcję?

Sprawdzenie księgi wieczystej

Weryfikacja księgi wieczystej ma szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku zakupu nieruchomości bez pośredników z rynku wtórnego. Większość kwestii prawnych związanych z daną nieruchomością można zweryfikować właśnie w tym dokumencie. Należy zapytać sprzedających o numer księgi i zapoznać się z jej treścią np. poprzez katalog internetowy. W akcie znajdują się informacje dotyczące m.in. właścicieli (dane osobowe), ewentualnych ograniczeń prawnych (służebność, hipoteka), a także cech lokalu (powierzchnia, lokalizacja). Do księgi warto zajrzeć jak najszybciej, najlepiej jeszcze przed przekazaniem zaliczki sprzedającym. Ponadto należy poprosić właścicieli o zaświadczenie informujące o osobach zameldowanych w danym lokalu.

Współpraca z notariuszem

Osobą, która odgrywa kluczową rolę przy takiej transakcji jak zakup mieszkania, jest bez wątpienia notariusz. To właśnie on – nie pośrednik, sprzedający czy kupujący – dba o przeprowadzenie wszystkich formalności zgodnie z prawem. Pośrednicy zwykle posiadają kontakt do profesjonalnych kancelarii notarialnych, które mogą zaoferować zniżki dla klientów danej agencji nieruchomości. Wszyscy kupujący mieszkanie bez pomocy pośrednika powinni znaleźć odpowiedniego notariusza na tyle wcześnie, by zaangażować go już w sporządzanie umowy przedwstępnej. Forma aktu notarialnego pozwala lepiej zabezpieczyć interesy zarówno kupujących, jak i sprzedających.