Na sprzedaż Na wynajem
Cena
Liczba pokoi
Powierzchnia
Rodzaj działki
Przeznaczenie lokalu
Rodzaj obiektu
 
Skup mieszkań
tel. 91 333 63 63
Oferujemy szybki skup mieszkań, domów oraz działek w Szczecinie oraz w pasie nadmorskim.

Zapewniamy bezpłatnie pełną obsługę prawną transakcji oraz ponosimy koszty notarialne.

Szczególnie polecamy przy spadku, zamianie mieszkań, spłatach zadłużeń na nieruchomości oraz ograniczonym czasie na sprzedaż nieruchomości.

Jakie są cechy dobrego agenta nieruchomości?

Sprawdź jakie cechy powinien posiadać profesjonalny agent nieruchomości

Coraz więcej osób zainteresowanych zarówno zakupem, jak i sprzedażą mieszkania bądź domu chętnie korzysta ze wsparcia kompetentnego pośrednika. Co zrozumiałe, oczekiwania wobec agentów nieruchomości są duże – klienci stoją przed jedną z najważniejszych decyzji w swoim życiu, dlatego wymagają pełnego zaangażowania oraz kompleksowego doradztwa. Jakie cechy powinien posiadać pośrednik, żeby osiągnąć sukces w swoim zawodzie i cieszyć się opinią profesjonalisty?

Najważniejsze kompetencje w pracy agenta nieruchomości

Tym, czym głównie powinien wyróżniać się skuteczny pośrednik nieruchomości są wysoko rozwinięte umiejętności interpersonalne. Oprowadzanie potencjalnych klientów po lokalu, zapewnienie płynnego przepływu informacji między kupującym a sprzedającym, codziennie kontaktowanie się z wieloma klientami – wszystkie te zadania wymagają otwartej, prokonsumenckiej postawy. Ponadto sprzedający i kupujący mają prawo oczekiwać dyspozycyjności, a także cierpliwości podczas objaśniania każdej kwestii mogącej budzić niepokój.

Niezwykle ważne na stanowisku pośrednika są również umiejętności negocjacyjne. Agent nieruchomości reprezentuje swojego klienta aż do chwili finalizacji umowy, w związku z czym do jego podstawowych zadań należy negocjowanie warunków finansowych transakcji. Interes klienta musi być na tym etapie najważniejszy, dlatego pośrednik powinien wykorzystać całe swoje doświadczenie, aby zrealizować ustalony na początku współpracy plan.

Inne ważne cechy w zawodzie agenta nieruchomości 

W pracy agenta nieruchomości niezbędna jest też świetna organizacja czasu. Koordynowanie wielu zadań jednocześnie może okazać się trudne, zwłaszcza dla osób będących dopiero na początku swojej ścieżki zawodowej. Odpowiadanie na e-maile, rozmowy telefoniczne, udział w spotkaniach w biurze i w miejscu prezentacji to codzienność każdego pośrednika. Oprócz rzetelnego wykonywania swoich obowiązków dobry specjalista wyróżnia się także elastycznością, konieczną np. w przypadku nagłej prośby klienta o przełożenie spotkania.

Pośrednik nieruchomości powinien cieszyć się autorytetem oraz zaufaniem. Jednak taką pozycję można zdobyć jedynie poprzez konsekwentne wykazywanie się profesjonalizmem, przekładającym się na solidne portfolio udanych transakcji. Osoby chcące skorzystać ze wsparcia agenta powinny sprawdzić głównie doświadczenie i kwalifikacje kandydata, warto też zweryfikować opinie na jego temat wśród innych klientów.